catalogue | cart (0 pcs for 0 CZK) | contacts | services | links | business terms

Antiquarian - used bookstore Praha Karlín: NEWS IN ESHOP


Modlitba za Owena Meanyho

Modlitba za Owena Meanyho

John Irving
Argo, Praha, 1999, vázaná s přebalem, pěkný stav.


200 Kč

Velká peněžní loupež v Československu 1953 aneb 50:1

Velká peněžní loupež v Československu 1953 aneb 50:1

Zdeněk Jirásek, Jaroslav Šůla
Svítání, Praha, 1992, brožovaná, pěkný stav. Kniha pojednávající o přípravách, okolnostech, průběhu a následcích třetí měnové reformy z roku 1953. Peněžní reforma v roce 1953 je svým způsobem záležitostí výjimečnou. Především došlo k rozsáhlému ožebračení československých občanů. Z hlediska následného hospodářského vývoje nebylo dosaženo předpokládaného ekonomického efektu. Došlo k neuvěřitelnému rozpadu terciální sféry, což bylo dalším impulsem k rozjezdu stínové ekonomiky, jejíhož temného vlivu jsme se nezbavili dodnes. Z dnešního pohledu tehdejší heslo


150 Kč

Litva

Litva

Halina Beresnevičiúte - Nosálová
Libri, Praha, 2006, Stručná historie států, brožovaná, jako nová. Českému čtenáři se dostává vůbec poprvé do rukou samostatná monografie o dějinách Litvy, s níž nás – vedle středověké epizody vzájemných kontaktů – spojuje i podobný osud malého národa (včetně etapy národního obrození), který dlouho obhajoval svou existenci mezi germánskou a ruskou expanzí, když byl po staletí součástí polsko-litevské unie. Představuje dějiny Litvy od pohanského dávnověku přes vrcholný středověk, kdy velkoknížeti nabízeli husité královskou korunu, až po zpívající revoluci 1989 a nelehký postsovětský vývoj a vstup do EU.


120 Kč

Maďarsko

Maďarsko

Richard Pražák
Libri, Praha, 2005, Stručná historie států, brožovaná, velmi pěkný stav. Profesor hungaristiky na brněnské Masarykově univerzitě sestavil stručný ale faktograficky nabitý přehled dějin Maďarska od příchodu uherských kmenů do Karpatské kotliny až po současnost. Všímá si i souvislostí s našimi dějinami (Velká Morava, vztahy Přemyslovců s Arpádovci, naše společné soužití v Habsburském soustátí). Text doprovází encyklopedické heslo, tabulky panovníků a jazyková


120 Kč

Dětské radovánky

Dětské radovánky

Veselé veršíky

L. Grossmannová - Brodská
Původní sešit, obsahuje krsné litografické ilustrace (ukázka viz foto) a několik stran zřejmě omalovánky (viz foto), první a druhá strana má ztrátu v pravém dolním rohu (viz další foto), obálka stav viz foto.


400 Kč

Myšlenky, které utvářely svět

Myšlenky, které utvářely svět

Robert Stewart
Euromedia Group, Praha, 1998, vázaná s přebalem, přebal je ve spodní části otřepán (viz foto), jinak knižní blok je jako nový. Kniha o myšlenkách, jež utvářely svět, nabízí zamyšlení nad událostmi, které ovlivnily nejen další dění, ale mnohdy i samotnou existenci lidstva. Svět ve kterém žijeme, však neovlivňují jen zásadní myšlenky a teorie. Tato výpravná publikace se proto zabývá také převratnými událostmi v umění, vědě, architektuře, filozofii či politice a hodnotí nebezpečné myšlenky, např. nacismus nebo rasismus.


150 Kč

Vídeň - Návod k použití

Vídeň - Návod k použití

Monika Czernin
Akropolis, Praha, 2007, vázaná, průvodce, na několika stránkách jsou drobné marginálie tužkou, jinak pěkný stav. Eseje z řady Návod k použití mnichovského nakladatelství Piper jsou určené každému, kdo chce vstřebat informace o kultuře zemí a míst, které mu učarovaly nebo je hodlá v brzké době navštívit, přitom mu ale příliš nevyhovuje strohý a nudně objektivizující styl běžných turistických průvodců. Autory úspěšné sérii bývají zpravidla spisovatelé a publicisté, kteří jsou víceméně také zahraničními hosty, ale na vybraných místech dlouhodobě pobývali nebo stále pobývají a cítí se zde jako doma. Autoři tak vtipně a erudovaně přibližují nejen vyhlášené atrakce a obvyklé cestovní cíle, ale také atmosféru míst a zákoutí, jejichž nenápadný půvab zůstává návštěvníkovi většinou utajen. Čtenář se tak důkladně seznámí s vídeňskými hotely, kavárnami i lidovými krčmami (tzv. beisly), zavítá na ples, operu či do tanečního klubu a vůbec pronikne do tajů herecké, umělecké, aristokratické, židovské, staré i moderní Vídně, kterou autorka nikterak nepřikrášluje – nevyhýbá se ani ožehavým tématům, jako jsou například národnostní stereotypy či xenofobie části jejích obyvatel. Monika Czernin, sama původem z české rodiny, v knize neopomíjí ani českou historii Vídně.


100 Kč

Česká bibliografie - Sborník statí a materiálů svazek 2.

Česká bibliografie - Sborník statí a materiálů svazek 2.


SPN, Praha, 1961, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav.


100 Kč

Mikrokosmos - Portrét jednoho středoevropského města

Mikrokosmos - Portrét jednoho středoevropského města

Norman Davies, Roger Moorhouse
BB Art, Praha, 2006, vázaná s přebalem, 607 stran, kniha je nová. Aby předložili portrét střední Evropy, vytvořili Norman Davies a Roger Moorhouse rámcovou studii o jednom z tamních nejbarvitějších měst, někdejším německém Breslau, které se po druhé světové válce stalo polskou Vratislaví. Tradiční hlavní město Slezska nabylo důležitosti před tisíci lety, kdy se stalo obchodním centrem s biskupstvím v piastovském Polsku. Bývalo druhým hlavním městem Českého království, velkým samosprávným sídlem za Habsburků a poté Residenzstadt královského Pruska. Bylo třetím největším městem v Německu devatenáctého století a jeho obyvatelstvo dosahovalo milionového počtu, dokud Breslau po trpkém vítězství Rudé armády v roce 1945 nepodlehlo téměř naprostému zničení. Poté Vratislav povstala z trosek a znovu se stala kvetoucím regionálním centrem. Dějiny slezského hlavního města představují víc než jen jeho vlastní fascinující příběh. Je v nich obsažena celá zkušenost střední Evropy – bohatá směs národností a kultur; Vratislav byla dějištěm německého osídlení a odlivu Slovanů; neobyčejný rozsah židovské přítomnosti; převratný sled imperiálních vládců; zhoubné projevy nacistů i stalinistů. Je to prostě středoevropský mikrokosmos. Tato veliká, jasně napsaná kniha je plná faktů a výtečně plní svůj účel. Norman Davies opět prokazuje dar obšírné expozice, vynikající smysl pro vtipný, ale patřičný detail, a především záměrné zpochybnění kategorií tradiční historiografie, ať přichází odkudkoli.


580 Kč

Architektura českých zemí - Secese

Architektura českých zemí - Secese

Petr Dvořáček
Levné knihy KMa, 2005, brožovaná, jako nová.


80 Kč

Architektura českých zemí - Moderní architektura

Architektura českých zemí - Moderní architektura

Petr Dvořáček
Levné knihy KMa, 2005, brožovaná, jako nová.


80 Kč

Záhada domu Šeferů

Záhada domu Šeferů

Tamar Yellinová
Jota, Brno, 2008, vázaná s přebalem, nová. Nejlepší kniha se židovskou tematikou roku 2007.


100 Kč

Russka

Russka

Román o Rusku

Edward Rutherfurd
BB Art, Praha, 2002, vázaná s přebalem, 700 stran, kniha je jako nová. Jak ale asi žili uprostřed těch světodějných událostí a činů obyčejní lidé? Oč usilovali, čeho se báli, jak si vydělávali, co si vařili, jak si vyjadřovali lásku, o co byli ochotni se bít? Na tyhle otázky zvídavých čtenářů dějin odpovídá ve svých románech Edward Rutherfurd. Každá z jeho knih je věnována konkrétní zemi a autor na osudech smyšlených i reálných postav plasticky přibližuje významné etapy jejích dějin. Úspěšně už takto představil historii Anglie a Mexika. Autor fenomenálně úspěšné knihy Sarum: Román o Anglii obrací nyní svůj pozoruhodný talent k ještě rozsáhlejšímu panoramatu, jakým je Rusko. V tomto rozsáhlém románu je bohatě zastoupeno vše, čím tato země tak fascinuje - její lidé, politický život, náboženství i kultura -, a jeho děj zachycuje osmnáct století její historie. Všemocní carové a šílení mniši, obrovské pralesy a nekonečná step, vznešenost šlechty a zápal revolucionářů, to vše odedávna poutalo k Rusku zájem Západu. Edward Rutherfurd ve své Russce pomocí nezapomenutelných postav, rychlého spádu vyprávění a puntíčkářské přesnosti historických detailů uvádí čtenáře do země a kultury, která je záhadná a složitá. Russka je příběhem čtyř rodin, které jsou odděleny etnickým původem, avšak spojeny společným podílem na utváření osudů Ruska. Slovanští rolníci, prapůvodní obyvatelé země, žijící ve vesničce na říčním břehu na jedné ze zeměpisných křižovatek Ruska, jsou ovlivňováni řecko-íránskými, chazarsko-židovskými i mongolskými vpády. Spojeny jedním místem vytvářejí tyto četné kultury rozmanité a mnohotvárné historické plátno. Mohutná Rutherfurdova sága má stejný bezpočet podob jako samo Rusko, které dokáže být drsné a přitom exotické, hrdé a přitom plné obav z nepřátel, hluboce poznamenané věkovitými pověrami, vždy však usilující o vliv na utváření budoucího světa. Petr Veliký, Ivan Hrozný, Kateřina Veliká i Lenin všichni sehráli své úlohy ve vytváření země a jejího lidu i v jejich ničení. V Russce Edward Rutherfurd transformuje nedozírné dějiny velké civilizace v lidský příběh z masa a krve, odvahy a činu, a pevně zaujímá své postavení nejpřednějšího romanopisce dneška, líčícího osudy velkých a starobylých kultur.


850 Kč

Buddhismus

Buddhismus

Madhu Bazaz Wanguová
NLN, Praha, 1996, vázaná, edice Světová náboženství, místy podtrženo červenou tužkou, pěkný stav.


80 Kč

Taoismus

Taoismus

Paula R. Hartzová
NLN, Praha,1996, edice Světová náboženství, vázaná, místy podtrženo červenou tužkou, pěkný stav.


80 Kč

Prahou deseti staletí

Prahou deseti staletí

Přehled stavebních slohů

Jaroslav Herout
Orbis, Praha, 1972, celoplátěná vazba, desky v dobrém stavu, knižní blok v pěkném stavu.


100 Kč

Bohumír a Marcela Mrázovi - Secese

Bohumír a Marcela Mrázovi - Secese


Obelisk, Praha, 1971, edice -ismy 5, celoplátěná vazba bez přebalu, pěkný stav.


70 Kč

Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý - Třicet pravd, které je nutné znát

Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý - Třicet pravd, které je nutné znát

Gordon Livingston
Pavel Dobrovský - BETA, Praha, 2006, vázaná, velmi pěkný stav. Psychiatr, který posledních třicet let poslouchal nejdůvěrnější tajemství a trápení svých pacientů, napsal výmluvnou, pronikavou a citlivou knihu o věcech, které jsou společné nám všem. Ze svých celoživotních zkušeností vytěžil třicet základních životních pravd: Jsme to, co děláme. Vztah vždy ovládá méně zainteresovaný partner. Dokonalost je nepřítel dobra. Jen zlé věci se odehrávají rychle. Odpuštění je forma uvolnění, ale není to totéž. Všechny naše dětské duševní otřesy jsou promlčeny. Tyto (a čtyřiadvacet dalších) objasňuje v jemně utkaných a dokonale kalibrovaných esejích. Znovu a znovu se v nich opakuje pravidlo, že jsme to, co děláme, a že zatímco nelze uniknout před tím, čím jsme, dokážeme čelit ztrátám, neštěstí a žalu a přenést se přes ně.


60 Kč

Post scriptum -  Psové (podpis autora)

Post scriptum - Psové (podpis autora)

Erazim Kohák
Panglos, Praha, 1996, brožovaná, dedikace a podpis autora, na zadní straně obálky je skvrnka, jinak pěkný stav.


100 Kč

Vteřiny věčnosti

Vteřiny věčnosti

Prózy, listy, eseje, sentence

Ladislav Klíma
Odeon, Praha, 1989, Světová četba, původní brož s přebalem, ve spodní části je brož trochu zvlněná, obálka stav viz foto, jinak pěkný stav.


80 Kč

Průvodce Rokycanskem a Zbirožskem (Rokycany, Zbiroh)

Průvodce Rokycanskem a Zbirožskem (Rokycany, Zbiroh)


Československý kompas, Praha, 1923, původní brož, menší formát, s barevnou mapkou, obálka má ve hřbetu u paty malou ztrátu a u hlavy je trošku odřená, jinak pěkný stav.


200 Kč

Laboratorní deník - Zač jsme bojovali

Laboratorní deník - Zač jsme bojovali

Rudolf Zahradník
Academia, Praha, 2008, vázaná, obsahuje fotografické přílohy, kniha je jako nová. Životopisné vzpomínky Rudolfa Zahradníka, známého fyzikálního chemika a později předsedy Československé a České akademie věd, zahrnují více než dvě třetiny 20. století a samý počátek století jednadvacátého. Jde o období členěné podle stěžejních historických událostí, mající tři roviny vyprávění: obecné klima období, osobní historky a události a zpráva o badatelství vlastním a badatelství osob blízkých a kolegů, jejichž dílo vyžaduje pozornost. Kniha zachycuje půlstoletí klíčových událostí zrodu a vývoje české vědy a výzkumu, které se odehrávaly v dobách svízelných a politicky neblahých a které by neměly být zapomenuty.


300 Kč

Dneska vařím já (podpis autora)

Dneska vařím já (podpis autora)

Základní škola kuchařského umění

Jitka Bodláková, il. František Skála
SNDK, Praha, 1962, edice OKO, 1. vydání, laminovaná vazba, na titulním listu podpis autorky, velmi pěkný stav.


100 Kč

Kuchařský lexikon - Výběr popisů známých i méně známých jídel

Kuchařský lexikon - Výběr popisů známých i méně známých jídel

Josef Bittermann
Vydavatelství obchodu, 1967, celoplátěná vazba s přebalem, přebal je opravován lepenkou a je při krajích otřepán (stav viz foto), knižní blok je v pěkném stavu.


100 Kč

Perry Rhodan. Svět nad mraky

Perry Rhodan. Svět nad mraky

Peter Terrid
Ivo Železný, Praha, 2000, brožovaná, velmi pěkný stav.


60 Kč

Nauka o harmonii

Nauka o harmonii

Methodika

Zdeněk Hůla
SNKLHU, Praha, 1956, původní brož, 423 stran, obálka je nepatrně zašlá, knižní blok je v pěkném stavu.


200 Kč

9. Ledová společnost. Patagonská síť

9. Ledová společnost. Patagonská síť

G. J. Arnaud
Edice Najáda. Brožovaná, pěkný stav.


50 Kč

Maminka

Maminka

Výbor básní

Jaroslav Seifert, il. Jiří Trnka
Albatros, Praha, 1971, laminovaná vazba, pěkný stav.


120 Kč

Pět malých prasátek

Pět malých prasátek

Agatha Christie
Mladá fronta, Praha, 1969, edice Kapka, brožovaná, dobrý stav.


60 Kč

Miluj svůj život

Miluj svůj život

Louise L. Hay
Radost, Praha, 1992, brožovaná, dobrý stav.


50 Kč

Milan Knížák - Nový ráj - Výběr prací z let 1952 - 1995

Milan Knížák - Nový ráj - Výběr prací z let 1952 - 1995


Galerie Mánes, Praha, 1996, vázaná s přebalem, A4, kniha je jako nová.


150 Kč

Průvodce po demokracii

Průvodce po demokracii

Vzpomínky z amerického života, naděje z pražského návratu

Erazim Kohák
Sociologické nakladatelství, Praha, 2002, brožovaná, ve hřbtu u hlavy je kniha trošku natržena a pomačkána (viz foto), jinak je kniha ve velmi pěkném stavu.


90 Kč

Bosenská otázka v 19. a 20. století

Bosenská otázka v 19. a 20. století

Ladislav Hladký
Masarykova univerzita v Brně, 2006, brožovaná, 388 stran, nová. Kniha podává ucelený obraz historie Bosny a Hercegovniy od středověku až po současnost. Hlavní pozornost věnuje charakteristice vztahů mezi bosenskými Muslimy (Bosňáky), Srby a Chorvaty v 19. a 20. století, jejich rozdílnému postoji k otázce územní integrity a státní samostatnosti Bosny a Hercegoviny a též úloze vnějších (zahraničních) faktorů v dějinách této země. Čtenář se v práci, vyznačující se přehledností a kultivovaným jazykem, seznámí nejenom s klíčovými momenty a aktéry starších bosenských dějin (z konce osmanské éry, z období rakousko-uherské nadvlády, druhé světové války), ale i s událostmi zcela nedávnými, mj. s okolnostmi a průběhem poslední války v Bosně (1992–1995) i s politickým vývojem země v tzv. podaytonském období (1996–2005), publikovaném v tak komplexní podobě u nás fakticky poprvé.

zboží je zadáno

Afghánistán

Afghánistán

Jan Marek
Libri, Praha, 2003, Stručná historie států, brožovaná, jako nová.


70 Kč

Praktická encyklopedie žurnalistiky (žurnalistika)

Praktická encyklopedie žurnalistiky (žurnalistika)

B. Osvaldová, J. Halada a kol.
Libri, Praha, 2002, brožovaná, nepatrně odřená ve hřbetu u hlavy, jinak je kniha jako nová.


100 Kč

Jan Werich zblízka

Jan Werich zblízka

Vladimír Thiele
Lors, 1994, vázaná s přebalem, nová.


60 Kč

Mraky nad Barrandovem

Mraky nad Barrandovem

Stanislav Motl
Rybka Publishers, 2006, vázaná s přebalem, jen ojediněle marginálie tužkou, jinak je kniha jako nová. Poznali jak chutná sláva. Byli obdivovaní a hýčkaní a pak přišel pád a zatracení. Davy, které je předtím vynášely až do nebes, byly najednou plné nenávisti. Kniha odhaluje osudy předních našich herců po válce.


100 Kč

Druhá světová válka - III. díl Velká aliance

Druhá světová válka - III. díl Velká aliance

Winston S. Churchill
Nakladateství Lidové noviny, NLN, 1993, laminovaná vazba s přebalem, pěkný stav.


150 Kč


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták