katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - archeologie

zvolte stránku: - 1


Život v pravěku

Život v pravěku

R. R. Hofmeister
J. Otto, 1922, druhé vydání. Původní celoplátěná vazba, 358 stran, pěkný stav.


150 Kč

Pražský sborník historický XIII.

Pražský sborník historický XIII.


Knihu sestavil dr. František Holec. Jedná se o texty Jiřího Čareka - Z dějin staroměstkých domů, Zdeněka Míky - Počátky průmoslové výroby v Praze, Karel Sklenář - Počátky archeologického výzkumu na území Prahy. Panorama, 1981, vázaná s obálkou, 195 stran. Obálka má trochu odřené kraje, knižní blok je v pěkném stavu.


80 Kč

Umělecké řemeslo v pravěku

Umělecké řemeslo v pravěku

Se 37 obrázky v textu a 16 tabulkami

Jan Filip
Archeologie. Nákladem Společnosti přátel starožitností, edice Stopami věků. Nakladatelská brož, přední strana obálky čistě oddělena od bloku, jinak dobrý stav.


150 Kč

Velká Morava

Velká Morava

Tisíciletá tradice státu a kultury

Kol. autorů
Archeologie. Nákladem Čs. akademie věd, 1963, brožovaná, 113 stran, v jednom místě uvolněné šití, jinak pěkný stav.


60 Kč

Mémoires des antiquaires du Nord 1890-1895. Starožitnosti, archeologie

Mémoires des antiquaires du Nord 1890-1895. Starožitnosti, archeologie


Copenhague, 1895, polokožená vazba, lehce odřené rohy, jazyk francouzský, 418 stran, pěkný stav


800 Kč

Pravěké dějiny Lužice

Pravěké dějiny Lužice

Jiří Neustupný
Společnost přátel Lužice, Praha, 1946, brožovaná s přebalem, místy nerozřezáno, přebal potrhán (viz foto), jinak knižní blok v pěkném stavu. Archeologie.


150 Kč

Pravěké Československo

Pravěké Československo

Úvod do studia dějin pravěku

Jan Filip
Společnost čs. prehistoriků, Praha, 1948, brožovaná, 396 stran, obsahuje fotografické přílohy, obálka částečně oddělena od knižního bloku, dobrý stav.


250 Kč

Evropský pravěk (archeologie)

Evropský pravěk (archeologie)

Nástin vývoje prvobytné společnosti

Jan Filip, M. Buchvaldek, J. Sláma
Universita Karlova, Praha, 1962, celoplátěná vazba s přebalem, 161 stran, přebal potrhán a opravován lepenkou, jinak kniha v pěkném stavu.


200 Kč

Stopami dávných věků

Stopami dávných věků

Mezi Nilem a Tigridem

Miloš Bič
Vyšehrad, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, ten ve hřbetu v horní části otřepán, jinak pěkný stav.


100 Kč

Mikulčice Československo

Mikulčice Československo


Plakát, 1972, rozměry 84 x 57 cm.


200 Kč

Dějiny psané Římem

Dějiny psané Římem

Vojtěch Zamarovský
Mladá fronta, Praha, 1967, celoplátěná vazba s přebalem, přebal při krajích otřepán (viz foto), kniha v pěkném stavu.


70 Kč

Lidé od jezera (etnografie)

Lidé od jezera (etnografie)

R. Leakey, R. Lewin
Mladá fronta, edice Kolumbus, 1984, Praha, vázaná s přebalem, 246 str., velmi pěkný stav. Člověk, jeho počátky, jeho povaha a budoucnost Populárně naučná kniha je věnovaná počátkům lidského rodu na základě nálezů u jezera Turkana v Keni. Pokus o rekonstrukci života našich dávných předků. Lov, organizace jejich společnosti, základy řeči, výroba nástrojů.


60 Kč

Kartágo - Po stopách Punů, Římanů a Vandalů

Kartágo - Po stopách Punů, Římanů a Vandalů

Stanislav Richter
Vyšehrad, Praha, 1975, celoplátěná vazba s přebalem, 405 stran, přebal nese známky užití (stav viz foto), knižní blok v pěkném stavu. Populárně vědecká práce zachycuje dramatickou minulost kdysi slavného, bohatého a mocného punského města na severoafrickém pobřeží od jeho bájného počátku až po konečný zánik, způsobený arabskými dobyvateli. Z torzovitých zpráv rekonstruuje život starého punského Kartága, mravy a náboženské představy jeho obyvatel, umění, písemnictví a architekturu. Líčí mnohaletý urputný zápas s Římem, končící vyvrácením Kartága v r. 146 př. n. l., i osudy nového města, založeného římskými kolonisty. Tunis, Afrika.


70 Kč

Československý časopis historický č. 4, ročník 1969

Československý časopis historický č. 4, ročník 1969

M. Štěpánek, H. Ludat, O. Urban, T. Pasák
Z obsahu: Strukturální změny středověkého osídlení, Branibor, havolanská dynastie a Přemyslovci, Krize středověku a husitství, Masarykovo pojetí české otázky, Činnost protektorátní reprezentace na podzim roku 1939. Původní brož, 647 stran, pěkný stav.


100 Kč

Když slunce bylo Bohem

Když slunce bylo Bohem

Zenon Kosidowski
Lidová demokracie, 1961, Praha, vázaná s přebalem, 317 str., pěkný stav. Populární souhrn poznatků o senzačních výsledcích moderní archeologie, objevující prastaré civilizace a kolébky kultury v Mezopotáme, Egypt, na Kréta, Mexiko. Kniha referuje také o posledních nálezech v Pompejích a Herkuláneu.


70 Kč

Cheopsův odkaz - Dějiny Velké pyramidy (Egypt)

Cheopsův odkaz - Dějiny Velké pyramidy (Egypt)

Michael Haase
Brána, 2004, Praha, laminovaná vazba, 208 + 32 bar. str., pěkný stav. Velká pyramida v Gíze, hrobka krále Cheopse a centrum rozsáhlého pohřebního komplexu, pokouší již od svého vzniku před 4550 lety představivost a intelekt lidí. V posledních 200 letech byla často cílem vědeckých výzkumů, ale přesto nejsou dodnes některé otázky kolem ní vyřešeny. Tajemné architektonické struktury v systému komor a v okolí pyramidy stále otevírají prostor pro fantazii. Michael Haase podává přehled aktuálních poznatků o době, kdy pyramida vznikla, a snaží se o zodpovězení mnoha otázek o rané epoše faraonů a egyptského stavitelství.


100 Kč

Třísov - Keltské oppidum v jižních Čechách

Třísov - Keltské oppidum v jižních Čechách

Jiří Břeň
Národní muzeum v Praze, 1966, původní brož, obsahuje množství vyobrazení, přebal je na dvou místech opravován lepenkou, jinak knižní blok v pěkném stavu.


400 Kč

Zaniklá města (archeologie)

Zaniklá města (archeologie)

Hermann a Georg Schreiberovi
Vyšehrad, 1977, Praha, vázaná s přebalem, 243 str. + obrazová příloha, pěkný stav.


70 Kč

Pohřbené zrcadlo

Pohřbené zrcadlo

Carlos Fuentes
Mladá fronta, Praha, 2003, edice Kolumbus, vázaná s přebalem, nová, nečtená. Mexický esejista a romanopisec se v tomto rozsáhlém historicko-kulturním eseji pokouší dobrat kulturní kontinuity hispánského světa, která by dokázala překlenout jeho ekonomické rozdíly a politickou roztříštěnost. Základní metaforou knihy jsou zrcadla (´Zrcadla symbolizují realitu, slunce, zemi a její čtyři světové strany, zemský povrch i hlubiny země a všechny muže a ženy, kteří ji obýváme,´ píše Fuentes), neboť v hrobkách předkolumbovských kultur v okolí Veracruzu byla nalezena pohřbená zrcadla, jež měla zjevně sloužit k orientaci mrtvých při jejich cestě na onen svět.


150 Kč

Slavné brněnské vily

Slavné brněnské vily

Jan Sedlák, Iveta Černá, Dagmar, Černoušková, Jindřich Chatrný, Lenka Kudělková, Jindřich Vybíral
Národní památkový ústav, 2006, Brno, vázaná s přebalem, 176 str., krásný stav.


250 Kč

Zprávy z minulosti

Zprávy z minulosti

Michael Kerrigan
Euromedia Group, Praha, 2011, vázaná s přebalem, přebal je v přední části natržen cca 2 cm a opraven lepenkou, jinak je kniha jako nová. Kniha obsahuje sedm oddílů věnovaných hlavním kulturám starověku: Mezopotámii, Egyptu, Palestině, Persii, Řecku, Féničanům a Etruskům, a nakonec Římanům. Uvnitř se nachází přes 200 fotografií starověkých stél, palácových nápisů, ukázek klínového písma, chrámových textů, textů na svitcích, ale i na střepech keramiky a na zdech. Texty nám představují všechny stránky života ve starověku, od válečných tažení přes zákony a dedikace až po lékařské předpisy, jídelní lístky či politickou propagandu.


240 Kč

Jak vznikl člověk (paleontologie, antropologie, pravěk)

Jak vznikl člověk (paleontologie, antropologie, pravěk)

Sága rodu homo

Vratislav Mazák, il. Zdeněk Burian a Vratislav Mazák
Práce, Praha, 1986, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Paleoantropologická kniha s ilustracemi autora a Zdeňka Buriana. Vědecky zpracovaný námět o vývoji lidstva, jeho podobách a projevech, historii nálezů a nálezců; vše, co lze pojmout do populárního zpracování starší doby kamenné. První vydání. Velice podrobně a pečlivě sepsaná odborná kniha.


70 Kč

Na počátku byl Summer

Na počátku byl Summer

Vojtěch Zamarovský
Panorama, Praha, 1983, celoplátěná vazba s přebalem, velmi pěkný stav. Populárním způsobem seznamuje knížka s dějinami a kulturou prvního historického národa, který vstoupil do dějin zhruba 3 tisíce let př. n. l. v oblasti mezi Eufratem a Tigridem. Zásluhou archeologů byly objeveny trosky sumerských měst a v nich bohaté památky, které poskytly badatelům možnost rekonstruovat dějiny tohoto podivuhodného státu a ukázat na prvenství Sumerů v různých oblastech lidského vědění a kultury. O tom všem zasvěceně a často napínavě vypráví autor využívající řady vědeckých faktů a nejnovějších poznatků.


90 Kč

Odkryté dějiny

Odkryté dějiny

První lidé na území Československa

Pavel Dvořák
Mladá fronta, Praha, 1984, celoplátěná vazba s přebalem, vydání je vybaveno mnoha fotografiemi, ilustracemi a obrazy Zdeněk Burian, naprasklá vnitřní drážka, knižní blok v pěkném stavu. Při literárním zpracování přišly na přetřes mnohé staré nálezy,dříve nepochopené nebo zapomenuté nebo i ztracené.I mnohé dávné spory a staré historie.Jsou mezi nimi falzifikátorské aféry s mezinárodní účastí i detektivní příběhy, k nimž dodnes chybí konec.V knize také vystupují archeologové - současníci i dnes už legendární osobnosti ,jako byl například Karel Absolon,ale i mnohé postavy a postavičky, které se přimotaly do barvitých dějin archeologických výzkumů.


70 Kč

zvolte stránku: - 1


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták