katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - mytologie

zvolte stránku: - 1


Mythologie Řeků a Římanů

Mythologie Řeků a Římanů

Loe Fr. Saska, Fr. Groh
Nakladatelství I. L. Kober, 1949, Praha, původní brož, 264 str., obsahuje četná vyobrazení v textu, výborný stav.


150 Kč

Starověké báje a pověsti

Starověké báje a pověsti

Rudolf Mertlík
Svoboda, Praha, 1972, celoplátěná vazba s přebalem, 509 stran, na ořízce a ve spodní části desek rezavé skvrnky, přebal viz foto.

zboží je zadáno

O lásce Vísy a Rámína

O lásce Vísy a Rámína

Fachruddín Gurgání
Milostný epos, připomínající tristanovskou legendu, zpracoval podle starší předlohy perský básník Gurgání. Ztvárňuje osudovou neodvratnost lásky, čirou radost, nekonečné hoře a rozpor lásky a povinnosti mezi Vísou a Ramínem,bratrem jejího královského manžela Móbada. Kniha zařazená do základního fondu světové literatury, pořádaného organizací UNESCO. Odeon, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, 313 stran, výborný stav.


100 Kč

Řekové

Řekové

Mýty a fakta

Hazel Mary Martell
Anagram, 2000, laminovaná vazba, nová.


50 Kč

Germanische und keltische Mythologie

Germanische und keltische Mythologie


Herder Lexikon, 1993, brožovaná, německý jazyk, pěkný stav.


60 Kč

Patrik, syn Irska - Životopisný román o irském patronovi (Irsko)

Patrik, syn Irska - Životopisný román o irském patronovi (Irsko)

Stephen R. Lawhead
BB Art, 2004, Praha, vázaná s přebalem, 439 str., pěkný stav. Román Patrik, syn Irska líčí pohnuté životní osudy legendární osobnosti irských dějin, irského patrona svatého Patrika. Patrik, původním Succat, se narodil v rodině velšských šlechticů; v mládí byl unesen irskými nájezdníky a prodán do otroctví. Lawhead, s mistrovstvím sobě vlastním, dotváří ve své knize obraz jeho života v období, pro které dodnes chybí historické prameny, až po jeho útěk z otroctví a službu jakožto římského vojáka. Líčí, jak se stal druidem a získal jméno patrik, znamenající v kelštině šlechtic. Sledování Patrikova dobrodružného života zavede čtenáře do Říma v době poslední fáze jeho impéria, do Británie v začátcích křesťanské éry i do Irska, do jehož osudu Patrik, posléze přesvědčený o zvláštním poslání – obrátit Iry na křesťanskou víru, nakonec rozhodným způsobem zasáhne. Autor udržuje na uzdě fantazii a nepřijímá do své knihy rozsáhlou mytologii, obklopující tuto postavu a přičítající řádu nadpřirozených vlastností a skutků. Tím kbniha získává na přesvědčivosti. Lawhead, jehož dílo se jako celek vyznačuje silným křesťanským zaujetím, rozvíjí v životopisném románu o irském patronovi také zajímavé téma ztráty a znovunalezení víry v Boha, které bylo osou života tohoto světce.


400 Kč

Pán Amry

Pán Amry

Alois Musil
Vyšehrad, 1948, Praha, poloplátěná vazba, 291 str., obsahuje 35 ilustrací, 4 celostránkové černé, 4 barevné ilustrace Václav Fiala, pěkný stav. Profesor ThDr. Alois Musil (mezi Araby používal také jméno Músa ar Rueili) (30. června 1868, Rychtářov u Vyškova – 12. dubna 1944, Otryby u Českého Šternberka) byl český katolický kněz, orientalista, biblista, cestovatel, etnograf a spisovatel. Je považován za jednoho z největších orientalistů a arabistů přelomu 19. a 20. století. Autor při svých cestách objevil pouštní zámek Amra na arabském poloostrově, historicky významný objekt s nádhernými nástěnnými obrazy. Napsal také knihu Tajemná Amra.


290 Kč

Bylo - nebylo - Legendy, povídky a bajky afrických domorodců (Afrika, mytologie, etnografie)

Bylo - nebylo - Legendy, povídky a bajky afrických domorodců (Afrika, mytologie, etnografie)

Jiří V. Kincl
Kvádr, Praha, 1944, původní nakladatelská brož, místy nerozřezáno, formát 25 x 17 cm, 250 stran, kouzelné příběhy, nádherné ilustrace (ukázky viz další náhledy), výborný stav.


350 Kč

Velká kniha bohů a bájných hrdinů

Velká kniha bohů a bájných hrdinů

Ervín Hrych
Regia, Praha, 2000, laminovaná vazba, 663 stran, obsáhlý svazek, jako nová.


350 Kč

Nejkrásnější české pověsti

Nejkrásnější české pověsti

Břetislav Nikl
XYZ, 2008, brožovaná, 454 stran, nová, nečtená. Výběr nejzajímavějších českých lidových pověstí z různých koutů naší vlasti, které se po generace tradovaly, než byly zapsány. Najdete mezi nimi nejen příběhy z Prahy a Čech, ale i z Moravy a Slezska. Seznámíte se nejen s místy dávných dějů, ale také si připomenete významné historické události, které podstatným způsobem ovlivnily život v Čechách i na Moravě. Vzhledem k velkému počtu existujících pověstí, kterých je na stovky a tisíce, nebyl výběr jednoduchý.


290 Kč

Moravskoslezské pověsti

Moravskoslezské pověsti

Adolf Wenig
Levné knihy, 2000, Praha, brožovaná, 214 str., pěkný stav. Adolf Wenig, autor dětské literatury a operních libret, byl také plodným sběratelem pověstí. Další jeho sbírka pověstí, kterou vydává nakladatelství Omega, je zaměřená na moravskoslezský region. Čtenář se dozví o historii kraje a místních jmen a také o nadpřirozených bytostech, které se zde podle pověstí vyskytují.


90 Kč

Poronominare (antropologie, Indiáni)

Poronominare (antropologie, Indiáni)

Mýty a legendy brazilských Indiánů

Pavla Lidmilová
Dauphin, 1995, Liberec, brožovaná, 140 str., pěkný stav.

zboží je zadáno

Hrdinové - Úcta k hrdinům a hrdinství v dějinách

Hrdinové - Úcta k hrdinům a hrdinství v dějinách

Thomas Carlyle
Symposion, 1925, Praha, pěkná dobová polokožená vazba, 251 str., pěkný stav. Obsah: Hrdina jako božstvo - Odin, pohanství a skandinavské báje; Hrdina jako prorok - Mohamed: Islam; Hrdina jako básník - Dante, Shakespeare; Hrdina knězem - Luther, reformace - Knox, puritánství; Hrdina spisovatelem - Johnson - Rousseau - Burns; Hrdina králem - Cromwell - Napoleon - Moderní revolucionářství přeložil Albert Vyskočil.


350 Kč

Poetika mýtu

Poetika mýtu

Jeleazar Moisejevič Meletinskij
Odeon, Praha, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, přeba má na přední straně skvrnu (stav viz foto), na několika prvních stranách podtrženo tužkou, jinak je knižné blok v pěkném stavu.


400 Kč

Ossianův návrat - Keltské mýty a báje

Ossianův návrat - Keltské mýty a báje

Vladimír Hulpach, il. Miloslav Troup
Albatros, Praha, 1985, celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav.


100 Kč

Perské mýty

Perské mýty

Vesta Sarkhosh Curtisová
NLN, Praha, 1998, brožovaná, menší formát, kniha je jako nová.


70 Kč

Po stopách latinskoamerických legend (Mayové, Inkové)

Po stopách latinskoamerických legend (Mayové, Inkové)

Vladimir Vesenskij
Lidové nakladatelství, Praha, 1986, brožovaná, pěkný stav. Předpokládalo se, že Mayové nepochovávali své velmože a panovníky v pyramidách, dokud nebyly objeveny hroby v pyramidě v Palenque. Jak a proč napadlo panovníka nebo velekněze postavit hrobku a zřídit do ní tajný vchod? Byl-li to obvyklý mayský zvyk, proč se potom v desítkách prozkoumaných pyramid taková pohřebiště nenašla? (Po stopách latinsko - amerických legend, latinskoamerické legendy, latinsko - americké legendy).


60 Kč

Rok - tradice a svátky (mytologie, etnografie)

Rok - tradice a svátky (mytologie, etnografie)

Nigel Pennick
Dita, Praha, 1994, vázaná s přebalem, velmi pěkný stav. Kniha Rok tradice a svátky sleduje jednotlivé dny a měsíce a všímá si také vzniku jejich názvů. Připomíná egyptskou, řeckou, římskou, keltskou a germánskou mytologii. Vyvrací názor, že naši předkové byli pověrčiví pošetilci, a naopak dokládá jejich neobyčejný smysl a vnímavost pro přírodu, měnící se podle ročních dob, které my již postrádáme.


80 Kč

Mytická síla zvířat

Mytická síla zvířat

Nicolas J. Saunders
Práh, Praha, 1996, laminovaná vazba, kniha je ve výborném stavu. Kniha se zabývá otázkou, jakými různými způsoby se zvířata vepsala do lidských myslí. Na základě nejrůznějších tradic - od starodávných forem uctívání zvířat a tvorby mýtů až k víře kmenových a kočovných národů. Zároveň poskytuje vzrušující pohled na naši vlastní lidskost. Kniha obsahuje i zmínku o mytologických stvořeních jako drak, fénix a vlkodlak a odhaluje jejich okult­ní a symbolické významy. Dr. Nicolas Saunders je profesorem archeologie na univerzitě West Indies na Jamajce. Ve svém výzkumu se specializuje na Mezoameriku, má široké znalosti kulturní astronomie, duchovní architektury a antropo­logie.


120 Kč

Staročeská alexandreida

Staročeská alexandreida

Václav Vážný
ELK, Praha, 1949, poloplátěná vazba, pěkný stav. Staročeská Alexandreida je veršovaný epos pocházející pravděpodobně z přelomu 13. a 14. století. Hlavní postavou je Alexandr Makedonský. Makedonského krále Alexandra Velikého pokládájí dějepisci vedle Hannibala, Caesara a Napoleona za největší dějinný zjev. Narodil se roku 356 př. n. l. a po smrti svého otce Filipa II. Makedonského nastoupil v roce 323 na trůn. Téhož roku podnikl válečnou výpravu proti Persii. Ovládl rozsáhlá území v Egyptě, Asii, Evropě i Africe. Posedla jej vidina světovlády, ale v Babylóně propadl orgiím, malárie ho srazila na smrtelné lože a dne 11. června r. 323 př. n. l. náhle zemřel. Dějinný hrdina nabýval odstupem času legendárních příkras, zejména v Orientě a ve středověku. Ve středověku tak vznikl bezpočet alexandrovských básní. Opíraly se o historický základ daný Curtiem Rufem, ale i o fantastické prvky, které do alexandrovské historie vnesl ve 2. století po Kristu neznámý řecký skladatel, t. ř. Pseudokallisthenes. Ze Slovanů nejhodnotnější a nejstarobylejší Alexandreidu máme my Češi, z konce 13. století. Každá země a každý národ se slovesně dotkl velkého makedonského krále a vybral si z nepřehledné nastřádané látky o něm to, co vyhovovalo jeho povaze. Králova antická podoba nabyla při tom i mnoho křesťansko-rytířských rysů a odstínů. Z řeckého pohana stával se tu poznenáhla symbolický hrdina křižáckých zápasů se Saracény a s pohany, rytíř v dobovém pojetí a zabarvení, bojovník za křesťanský ideál na této zemi. Nebylo lákavější básnické látky nad tuto.


100 Kč

Bohové a králové starého Egypta

Bohové a králové starého Egypta

Vojtěch Zamarovský
Mladá fronta, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Kniha obsahuje přes 500 hesel, přes 150 černobílých a 24 původních barevných fotografií, 50 kreseb, historické a geografické tabulky, jakož i přehled nejdůležitější egyptologické literatury. BOHOVÉ A KRÁLOVÉ STARÉHO EGYPTA jsou svým pojetím a zpracováním ojedinělým dílem v egyptologické popularizační literatuře. Jako „slovník ke čtení“ zaujmou trvalé místo v knihovně každého, kdo si je opatří. Jsou průvodcem po kultuře a civilizaci, která je sice už mrtvá, ale neustále se těší živému zájmu, a zároveň nás uvádějí do vzrušujícího světa vědeckých objevů i problematiky, s níž se setkává egyptská archeologie.


120 Kč

Když hvězdy byly ještě bohy - Slunce, Měsíc a hvězdy ve světle archeologie, umění a kultu

Když hvězdy byly ještě bohy - Slunce, Měsíc a hvězdy ve světle archeologie, umění a kultu

Rudolf Drössler
Panorama, Praha, 1980, celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje obrazové přílohy, přebal nese známky užití (stav viz foto), jinak kniha v pěkném stavu. Ve své knize provází německý autor čtenáře mytologií starověké Metopotámie, Egypta, Řecka, Říma, Ameriky a Oceánie se smyslem pro zvláštní poezii těchto mýtů, bájí, pohádek i s přísným zaujetím pro vědu a pravdu.


80 Kč

zvolte stránku: - 1


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták