katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - sport / sportovní sbírky

| atletika | | fotbal, kopaná | | hokej | | horolezectví | | ostatní | | ostatní sporty | | rychlobruslení, krasobruslení, lyžování | | Sokol | | sportovní pohlednice a fotografie | | tenis |


zvolte stránku: 1 -


V ladových vrchoch Yukonu (horolezectví)

V ladových vrchoch Yukonu (horolezectví)

Dušan Macko
Obzor, Bratislava, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, slovenština, slovenský jazyk, velmi pěkný stav.


100 Kč

Horolezec (č. 168161)

Horolezec (č. 168161)


Pohlednice, MF, neprošlá poštou, na rubu nepatrná stopa po nalepení, pěkný stav. Horolezectví.


60 Kč

Jasná - Nízké Tatry, Slovensko

Jasná - Nízké Tatry, Slovensko


Osveta n. P., Martin, 1953, celoplátěná vazba s přebalem, přebal je otřepán, desky mají v horní části dvě skvrnky, jinak je vnitřek knihy v pěkném stavu. Obsahuje krásné celostránkové hlubotiskové fotografie viz další náhledy – starý autobus, lanovky, sněhová fréza, lyžaři, horolezci, interiéry chat, Jasnaplán, traktorový pluh, zaniklé horské chaty apod. Autoři fotografií: Alojz Ftorek, Ján Hajduch, Ján Halaša, Emil Hirth, Rudolf Kmeť, Vladimír Košťál, Alojz Lutonský, Štefan Marton.


150 Kč

Království dalekých rozhledů (Český ráj, skalní město, okrajově horolezectví)

Království dalekých rozhledů (Český ráj, skalní město, okrajově horolezectví)

Aleš Kraus
Kruh, Hradec Králové, 1985, celoplátěná vazba s přebalem, nová. Skalami Českého ráje, skalní města Českého ráje.


70 Kč

Babí lom (horolezectví, speleologie – jeskyně, turistika)

Babí lom (horolezectví, speleologie – jeskyně, turistika)

Jan Černohlávek a kol.
Vydal PhDr, Karel Kovařík, nakladatelství Littera, Brno, 2009, laminovaná vazba, jako nová. Komplex výrazného kopce severně od Brna Babí lom s krásnou rozhlednou, odkud je Brno jak na dlani a odkud je možno přehlédnout celý Jihomoravský kraj, je nejen specifickým fenoménem přírodním, významným prvkem krajinným a cílem turistickým, ale i historickým objektem ve vztahu k Brnu. Babí lom je po Moravském krasu nejvýznamnějším turistickým objektem kraje a počátky turistiky se datují již od první poloviny devatenáctého století. Publikace je spíše odborná, obsahuje mj. mapy, odborné podrobné články. Doplněno fotografiemi.


350 Kč

Kde končí země (horolezectví a potápění)

Kde končí země (horolezectví a potápění)

Svět ledu, Střecha světa, Tajemství oceánů

Thayer Willis, Geoffrey Hindley, Carl Proujan
Albatros, 1980, Praha, laminovaná vazba, 495 str., množství velmi zajímavého obrazového materiálu, pěkný stav. Polární kraje, vrcholy světa, mořské hlubiny Když člověk definitivně uvěřil, že je Země kulatá, začal se zajímat o to, co je na pólech. Pro dřevěné křehké lodě byli dlouho nepřekonatelnou bariérou mohutné ledy a pro lidi krutý mráz a surové povětrnostní podmínky. Ale člověk krůček po krůčku přece jen pronikal do krajin věčného ledu a sněhu a nakonec dobyl i oba póly. Potom postupně prochodil zamrzlé kraje a v Antarktidě založil nespočetné výzkumné polární stanice. Tam v mírové jednotě z nových hledisek zkoumá svou rodnou planetu i vliv nejbližšího vesmíru na ni. Člověk se usadil na rovinách, v údolích řek, na úpatí pohoří, a jen pomalu se odvažoval k vrcholům. Bál se jich, ale zároveň ho přitahovaly. Nejdříve to byli jen nebojácní jedinci, kteří neodolali volání hor. Pak odvážných lezců přibývalo, až se narodilo horolezectví. Člověk kolektivně překonával »hranice svých možností« a vrcholy světových horstev až po ten nejvyšší. Člověk je tvor suchozemský a z obrovských vodných rozloh dlouho znal jen hladinu pobřežních moří. O hloubkách oceánů dlouho nevěděl nic. Až výzkumné cesty mořeplavců leccos odhalili, avšak programově zkoumat mořské hlubiny začali vědci až v devatenáctém století. A ponořování se desítky metrů pod hladinu a budovaní stanic na mořském dně, to je věc posledních desetiletí. Kdo, kdy a za jakých podmínek objevil ten který bod v neznámém zamrznutém světě, o tom hovoří první část této encyklopedické knihy. Kdo, kdy a za jakých podmínek zdolal ten který vrchol, o tom se čtenář dozví z druhé části, a kdo, kdy a za jakých podmínek sestoupil do mořských hlubin, o tom hovoří poslední část obsažné, poutavé a bohatě ilustrované kroniky lidského hrdinství, vynalézavosti, zdatnosti, moudrosti a tak trochu i dobrodružství. Hranice Země. Kde jsou? Čtěte!


140 Kč

Američané na Everestu (horolezectví)

Američané na Everestu (horolezectví)

James Ramsey Ullman
Olympia, 1964, Praha, laminovaná vazba, 222 str. + 8 str. příloh, pěkný stav. Účastník americké horolezecké výpravy na nejvyšší horu světa v létě r. 1963 vypráví poutavě o všem, co předcházelo této úspěšné expedici, jak probíhaly přípravy, zmiňuje se o setkáních s místním obyvatelstvem a popisuje životv základním táboře ve výšce 5425 m. Nejnapínavější stati jsou věnovány vlastním výstupům. Tragickou kapitolou je vylíčení jedné z prvních průzkumných cest, při které zahynul jeden člen výpravy. Jemu je také celá kniha věnována.Závěr knihy vyplňují ryze technické a vědecké poznámky a pozorování. Několik fotografií přiblíží čtenářům tváře významných členů expedice.


100 Kč

S občanským průkazem na střechu světa (horolezectví, Pamír)

S občanským průkazem na střechu světa (horolezectví, Pamír)

František Janouch
Svět sovětů, Praha, 1966, celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje zajímavé fotografie (ukázka viz další náhled), přebal je opraven lepenkou a při krajích místy odřený (stav viz foto), jinak je kniha v pěkném stavu.


100 Kč

O vrcholek světa - Nepřemožitelný Mount Everest (horolezectví, Himaláje)

O vrcholek světa - Nepřemožitelný Mount Everest (horolezectví, Himaláje)

Antonín Veverka
Nakladatelství Jaromíra Veláta, Praha, 1948, poloplátěná vazba, silně odřené a vyšisované desky (viz foto), obsahuje fotografické přílohy, vnitřek je v pěkném stavu.


90 Kč

Deutsche am Nanga Parbat - Der Angriff 1934 (horolezectví)

Deutsche am Nanga Parbat - Der Angriff 1934 (horolezectví)


Bruckmann Verlag, München, 1935, celoplátěná vazba, obsahuje pěkné hlubotiskové fotografie (viz další fota), německý jazyk, němčina, 67 str., pěkný stav.

zboží je zadáno

K vrcholu Tirič Míru (horolezectví)

K vrcholu Tirič Míru (horolezectví)

Vladimír Šedivý
Orbis, edice Cesty, 1974, Praha, vázaná s přebalem, 160 str. + 40 str. černobílých fotografií, přebal nese známky užití, jinak pěkný stav. Vedoucí Druhé československé horolezecké a přírodovědecké expedice do Hindúkuše, která se uskutečnila v r. 1967, živě vypráví o přípravě a průběhu expedice, jež úspěšně zdolala horu Tirič Mír a další vrcholy. Autor uvádí stručnou historii pokusů o dobývání hindúkušských vrcholů, popisuje budování výškových táborů, potíže účastníků s aklimatizací, nebezpečné situace v průběhu akce i konečnou fázi výstupu. V závěru shrnuje vědecký význam výpravy pro poznání života v této oblasti.


60 Kč

Horolezci

Horolezci


Pohlednice, MF, neprošlá poštou, na rubu stopa po nalepení, pěkný stav. Horolezectví.


100 Kč

Horolezkyně

Horolezkyně


Pohlednice, MF, neprošlá poštou, na rubu stopa po nelepení, pěkný stav. Horolezectví, horolezci.


50 Kč

Třetí Everest -  Poznání bolí - Nepál, Tibet, Bhútán, Indie (horolezectví)

Třetí Everest - Poznání bolí - Nepál, Tibet, Bhútán, Indie (horolezectví)

Kniha obsahuje modlitební tibetské prapory

Pavel Bém, Rudolf Švaříček
Livingstone, 2007, Brno, mohutný svazek, 350 str., krásný stav. Výpravná publikace plná překvapení pro čtenáře poutavě popisuje osudy expedice Everest 2007. Hlavní část knihy tvoří kapitola Everest, kterou se prolínají příběhy Pavla Béma a Rudolfa Švaříčka o výstupu na nejvyšší horu světa. Další kapitoly jsou věnovány čtyřem zemím, které leží na svazích Himálaje – Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Unikátní publikaci doplňuje nepřeberné množství barevných fotografií, profily autorů knihy, představení šerpů a rozhovory s horolezci. Kniha obsahuje originální tibetské modlitební prapory lungta a v deskách je vložen originální kámen s mantrou. Kámen vsazený do obálky knihy obsahuje pracně vyryté Óm, mani padme húm – Ó, klenote v květu lotosovém. Stejně jako do oblázku je mantra vytesána do modlitebních kamenů po celém Himálaji. Zdobí stúpy, gompy, mosty, cesty, paláce i drobné chýše. Opakováním mantry získají věřící přístup k ovládání dění. Magie je prý natolik mocná, že může nabourat věčnou rovnováhu vesmíru... V Himálaji umožní stálé prozpěvování Óm, mani padme húm poznání vlastního já. Obsahuej modlitební praporce Lungta (červený, modrý, žlutý, zelený). Ve svatyních, klášterech, na stúpách, vrcholech i horských sedlech se stále třepotají barevné modlitby, za pěkného počasí i ve vichřici. Vítr čechrá provazce modlitebních praporců a koná tak věčnou modlitbu za prosebníky. Praporce lungta zdobí texty manter, obrázky božstev a znamení přízně. Symbol větrného koníka nese na hřbetě drahokam, vzácný kámen plní přání! Láska, štěstí i harmonie sálají do prostoru, naleznou dárce i obdarované...


500 Kč

Nízké Tatry - Štefánikova chata, Slovensko (horolezec)

Nízké Tatry - Štefánikova chata, Slovensko (horolezec)


Pohlednice, MF, prošlá poštou se známkou, pěkný stav. Horolezectví.


60 Kč

Hindúkuš (horolezectví)

Hindúkuš (horolezectví)

Vilém Heckel
Sportovní a turistické nakladatelství, 1967, Praha, vázaná s přebalem, 232 str. + 149 černobílých fotografií viz další fotografie, soudružská dedikace na vakátu, velmi pěkný stav.


400 Kč

Výstup na Everest (horolezectví)

Výstup na Everest (horolezectví)

John Hunt
Sportovní a turistické nakladatelství, 1958, Praha, celoplátěná vazba, 274 str., obsahuje množství obrazového materiálu, pěkný stav. Od roku 1921 začaly pokusy dostat se na vrchol Mount Everest. Podařilo se to v roce 1953 britské expedici vedené Johnem Huntem, kdy na vrcholu stanuli novozélandský horolezec Edmund Hillary a nepálský šerpský horolezec Tenzing Norkey. A právě o tomto prvním vydařeném výstupu je obsah této knihy.


80 Kč


zvolte stránku: 1 -


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták