katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - sport / sportovní sbírky

| atletika | | fotbal, kopaná | | hokej | | horolezectví | | ostatní | | ostatní sporty | | rychlobruslení, krasobruslení, lyžování | | Sokol | | sportovní pohlednice a fotografie | | tenis |


zvolte stránku: 1 -


V ladových vrchoch Yukonu (horolezectví)

V ladových vrchoch Yukonu (horolezectví)

Dušan Macko
Obzor, Bratislava, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, slovenština, slovenský jazyk, velmi pěkný stav.


100 Kč

Horolezec (č. 168161)

Horolezec (č. 168161)


Pohlednice, MF, neprošlá poštou, na rubu nepatrná stopa po nalepení, pěkný stav. Horolezectví.


60 Kč

Jasná - Nízké Tatry, Slovensko

Jasná - Nízké Tatry, Slovensko


Osveta n. P., Martin, 1953, celoplátěná vazba s přebalem, přebal je otřepán, desky mají v horní části dvě skvrnky, jinak je vnitřek knihy v pěkném stavu. Obsahuje krásné celostránkové hlubotiskové fotografie viz další náhledy – starý autobus, lanovky, sněhová fréza, lyžaři, horolezci, interiéry chat, Jasnaplán, traktorový pluh, zaniklé horské chaty apod. Autoři fotografií: Alojz Ftorek, Ján Hajduch, Ján Halaša, Emil Hirth, Rudolf Kmeť, Vladimír Košťál, Alojz Lutonský, Štefan Marton.


150 Kč

Babí lom (horolezectví, speleologie – jeskyně, turistika)

Babí lom (horolezectví, speleologie – jeskyně, turistika)

Jan Černohlávek a kol.
Vydal PhDr, Karel Kovařík, nakladatelství Littera, Brno, 2009, laminovaná vazba, jako nová. Komplex výrazného kopce severně od Brna Babí lom s krásnou rozhlednou, odkud je Brno jak na dlani a odkud je možno přehlédnout celý Jihomoravský kraj, je nejen specifickým fenoménem přírodním, významným prvkem krajinným a cílem turistickým, ale i historickým objektem ve vztahu k Brnu. Babí lom je po Moravském krasu nejvýznamnějším turistickým objektem kraje a počátky turistiky se datují již od první poloviny devatenáctého století. Publikace je spíše odborná, obsahuje mj. mapy, odborné podrobné články. Doplněno fotografiemi.


350 Kč

Kde končí země (horolezectví a potápění)

Kde končí země (horolezectví a potápění)

Svět ledu, Střecha světa, Tajemství oceánů

Thayer Willis, Geoffrey Hindley, Carl Proujan
Albatros, 1980, Praha, laminovaná vazba, 495 str., množství velmi zajímavého obrazového materiálu, pěkný stav. Polární kraje, vrcholy světa, mořské hlubiny Když člověk definitivně uvěřil, že je Země kulatá, začal se zajímat o to, co je na pólech. Pro dřevěné křehké lodě byli dlouho nepřekonatelnou bariérou mohutné ledy a pro lidi krutý mráz a surové povětrnostní podmínky. Ale člověk krůček po krůčku přece jen pronikal do krajin věčného ledu a sněhu a nakonec dobyl i oba póly. Potom postupně prochodil zamrzlé kraje a v Antarktidě založil nespočetné výzkumné polární stanice. Tam v mírové jednotě z nových hledisek zkoumá svou rodnou planetu i vliv nejbližšího vesmíru na ni. Člověk se usadil na rovinách, v údolích řek, na úpatí pohoří, a jen pomalu se odvažoval k vrcholům. Bál se jich, ale zároveň ho přitahovaly. Nejdříve to byli jen nebojácní jedinci, kteří neodolali volání hor. Pak odvážných lezců přibývalo, až se narodilo horolezectví. Člověk kolektivně překonával »hranice svých možností« a vrcholy světových horstev až po ten nejvyšší. Člověk je tvor suchozemský a z obrovských vodných rozloh dlouho znal jen hladinu pobřežních moří. O hloubkách oceánů dlouho nevěděl nic. Až výzkumné cesty mořeplavců leccos odhalili, avšak programově zkoumat mořské hlubiny začali vědci až v devatenáctém století. A ponořování se desítky metrů pod hladinu a budovaní stanic na mořském dně, to je věc posledních desetiletí. Kdo, kdy a za jakých podmínek objevil ten který bod v neznámém zamrznutém světě, o tom hovoří první část této encyklopedické knihy. Kdo, kdy a za jakých podmínek zdolal ten který vrchol, o tom se čtenář dozví z druhé části, a kdo, kdy a za jakých podmínek sestoupil do mořských hlubin, o tom hovoří poslední část obsažné, poutavé a bohatě ilustrované kroniky lidského hrdinství, vynalézavosti, zdatnosti, moudrosti a tak trochu i dobrodružství. Hranice Země. Kde jsou? Čtěte!


140 Kč

Američané na Everestu (horolezectví)

Američané na Everestu (horolezectví)

James Ramsey Ullman
Olympia, 1964, Praha, laminovaná vazba, 222 str. + 8 str. příloh, pěkný stav. Účastník americké horolezecké výpravy na nejvyšší horu světa v létě r. 1963 vypráví poutavě o všem, co předcházelo této úspěšné expedici, jak probíhaly přípravy, zmiňuje se o setkáních s místním obyvatelstvem a popisuje životv základním táboře ve výšce 5425 m. Nejnapínavější stati jsou věnovány vlastním výstupům. Tragickou kapitolou je vylíčení jedné z prvních průzkumných cest, při které zahynul jeden člen výpravy. Jemu je také celá kniha věnována.Závěr knihy vyplňují ryze technické a vědecké poznámky a pozorování. Několik fotografií přiblíží čtenářům tváře významných členů expedice.


100 Kč

S občanským průkazem na střechu světa (horolezectví, Pamír)

S občanským průkazem na střechu světa (horolezectví, Pamír)

František Janouch
Svět sovětů, Praha, 1966, celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje zajímavé fotografie (ukázka viz další náhled), přebal je opraven lepenkou a při krajích místy odřený (stav viz foto), jinak je kniha v pěkném stavu.


100 Kč

O vrcholek světa - Nepřemožitelný Mount Everest (horolezectví, Himaláje)

O vrcholek světa - Nepřemožitelný Mount Everest (horolezectví, Himaláje)

Antonín Veverka
Nakladatelství Jaromíra Veláta, Praha, 1948, poloplátěná vazba, silně odřené a vyšisované desky (viz foto), obsahuje fotografické přílohy, vnitřek je v pěkném stavu.


90 Kč

K vrcholu Tirič Míru (horolezectví)

K vrcholu Tirič Míru (horolezectví)

Vladimír Šedivý
Orbis, edice Cesty, 1974, Praha, vázaná s přebalem, 160 str. + 40 str. černobílých fotografií, přebal nese známky užití, jinak pěkný stav. Vedoucí Druhé československé horolezecké a přírodovědecké expedice do Hindúkuše, která se uskutečnila v r. 1967, živě vypráví o přípravě a průběhu expedice, jež úspěšně zdolala horu Tirič Mír a další vrcholy. Autor uvádí stručnou historii pokusů o dobývání hindúkušských vrcholů, popisuje budování výškových táborů, potíže účastníků s aklimatizací, nebezpečné situace v průběhu akce i konečnou fázi výstupu. V závěru shrnuje vědecký význam výpravy pro poznání života v této oblasti.


60 Kč

Horolezci

Horolezci


Pohlednice, MF, neprošlá poštou, na rubu stopa po nalepení, pěkný stav. Horolezectví.


100 Kč

Horolezkyně

Horolezkyně


Pohlednice, MF, neprošlá poštou, na rubu stopa po nelepení, pěkný stav. Horolezectví, horolezci.


50 Kč

Třetí Everest -  Poznání bolí - Nepál, Tibet, Bhútán, Indie (horolezectví)

Třetí Everest - Poznání bolí - Nepál, Tibet, Bhútán, Indie (horolezectví)

Kniha obsahuje modlitební tibetské prapory

Pavel Bém, Rudolf Švaříček
Livingstone, 2007, Brno, mohutný svazek, 350 str., krásný stav. Výpravná publikace plná překvapení pro čtenáře poutavě popisuje osudy expedice Everest 2007. Hlavní část knihy tvoří kapitola Everest, kterou se prolínají příběhy Pavla Béma a Rudolfa Švaříčka o výstupu na nejvyšší horu světa. Další kapitoly jsou věnovány čtyřem zemím, které leží na svazích Himálaje – Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Unikátní publikaci doplňuje nepřeberné množství barevných fotografií, profily autorů knihy, představení šerpů a rozhovory s horolezci. Kniha obsahuje originální tibetské modlitební prapory lungta a v deskách je vložen originální kámen s mantrou. Kámen vsazený do obálky knihy obsahuje pracně vyryté Óm, mani padme húm – Ó, klenote v květu lotosovém. Stejně jako do oblázku je mantra vytesána do modlitebních kamenů po celém Himálaji. Zdobí stúpy, gompy, mosty, cesty, paláce i drobné chýše. Opakováním mantry získají věřící přístup k ovládání dění. Magie je prý natolik mocná, že může nabourat věčnou rovnováhu vesmíru... V Himálaji umožní stálé prozpěvování Óm, mani padme húm poznání vlastního já. Obsahuej modlitební praporce Lungta (červený, modrý, žlutý, zelený). Ve svatyních, klášterech, na stúpách, vrcholech i horských sedlech se stále třepotají barevné modlitby, za pěkného počasí i ve vichřici. Vítr čechrá provazce modlitebních praporců a koná tak věčnou modlitbu za prosebníky. Praporce lungta zdobí texty manter, obrázky božstev a znamení přízně. Symbol větrného koníka nese na hřbetě drahokam, vzácný kámen plní přání! Láska, štěstí i harmonie sálají do prostoru, naleznou dárce i obdarované...


500 Kč

Nízké Tatry - Štefánikova chata, Slovensko (horolezec)

Nízké Tatry - Štefánikova chata, Slovensko (horolezec)


Pohlednice, MF, prošlá poštou se známkou, pěkný stav. Horolezectví.


60 Kč

Výstup na Everest (horolezectví)

Výstup na Everest (horolezectví)

John Hunt
Sportovní a turistické nakladatelství, 1958, Praha, celoplátěná vazba, 274 str., obsahuje množství obrazového materiálu, pěkný stav. Od roku 1921 začaly pokusy dostat se na vrchol Mount Everest. Podařilo se to v roce 1953 britské expedici vedené Johnem Huntem, kdy na vrcholu stanuli novozélandský horolezec Edmund Hillary a nepálský šerpský horolezec Tenzing Norkey. A právě o tomto prvním vydařeném výstupu je obsah této knihy.

zboží je zadáno

Na ledovcích Váchánu - I. čs. horolezecká expedice do Hindúkuše 1965 (horolezectví)

Na ledovcích Váchánu - I. čs. horolezecká expedice do Hindúkuše 1965 (horolezectví)

Vladimír Šedivý
Sportovní a turistické nakladatelství, Praha, 1967, celoplátěná vazba s přebalem, krásné hlubotiskové fotografie (ukázky viz další náhledy), pěkný stav. I. československá horolezecká expedice do Hindúkuše v roce 1965. Za cíl výpravy byl určen Východní Hindúkuš, který vyplňuje afghánský Váchán. V tomto třistakilometrovém výběžku se tyčí šesti a sedmitisícové štíty jednoho z nejvyšších pohoří světa. Oblast patří k nejméně probádaným a poznaným místům asijských velehor. Jak se události okolo výpravy vyvíjely a jak expedice probíhala, zachytil autor ve svém deníku. Kniha je doplněna o krásné hlubotiskové fotografie a je ve výborném stavu.


150 Kč

Horolezci (horolezectví)

Horolezci (horolezectví)


Originální fotografie s rastrem na rubu, rozměr 13,5 x 9 cm, na rubu stopa po nalepení, jinak pěkný stav.


70 Kč

Tatranský národný park (Slovensko, Tatry, horolezectví)

Tatranský národný park (Slovensko, Tatry, horolezectví)


Obzor, 1966, celoplátěná vazba s přebalem, krásná fotopublikace, slovenský jazyk, velký formát, obsahuje 216 hlubotiskových a 18 barevných fotografií (ukázky viz další náhledy), přebal nese známky užití, knižní blok ve velmi pěkném stavu. Námětem jsou převážně pohledy na Vysoké Tatry, horolezectví, myslivost, rybářství, faunu, floru atd.


250 Kč

Na střeše světa (horolezectví, Pamir)

Na střeše světa (horolezectví, Pamir)

J. A. Běleckij
Sportovní a turistické nakladatelství, 1960, Praha, poloplátěná vazba, 190 str. + obrazová příloha (viz další foto), pěkný stav.


80 Kč

Ostrovy v oblacích

Ostrovy v oblacích

Jiří Havel, Jaromír Wolf
Olympia, Praha, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, výborný stav. Fotopublikace, okrajově horolezectví.


80 Kč

Základy horolezectví

Základy horolezectví

Vladimír Procházka
Olympia, Praha, 1975, celoplátěná vazba s přebalem, přebal nese známky užití, knižní blok je v pěkném stavu.


80 Kč

100. výročí českého horolezectví (1897 - 1997)

100. výročí českého horolezectví (1897 - 1997)


Český horolezecký svaz, 1997, Praha, plakát, rozměr 93 x 58 cm, velmi pěkný stav. Skalní věž Torri Vajolet, Dolomity (Ernst Platz).


500 Kč

Hruboskalsko (horolezectví)

Hruboskalsko (horolezectví)


Ústřední správa geodesie a kartografie, 1957, rozkládací mapa, rozměr rozložené mapy 65,5 x 90 cm, na rubu fotografie, pěkný stav. Soubor horolezeckých map, horolezecká mapa.


200 Kč

Zimní horolezecké táboření (horolezectví)

Zimní horolezecké táboření (horolezectví)

Mojmír Tichák
Státní tělovýchovné nakladatelství, 1955, Praha, brožovaná s přebalem, 209 str., obsahuje fotografickou přílohu viz další fota, přebal nese známky užití viz foto, knižní blok v pěkném stavu.


600 Kč


zvolte stránku: 1 -


Web: KD