katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - technika

| auto/moto | | elektro | | lodě / letectví | | ostatní | | řemeslo | | stavebnictví | | strojírenství | | technika fotografie | | vojenská technika | | železnice / tramvaj |


zvolte stránku: 1 -


Úprava bytu

Úprava bytu

Řemeslné práce v bytě a rodinném domku


SNTL, 1968, vázaná s obálkou, 710 stran, velké množství vyobrazení.


60 Kč

Zhotovování tiskových forem pro ofset

Zhotovování tiskových forem pro ofset

Josef Brůža
SNTL, 1962, laminovaná vazba, dobře zachováno.


60 Kč

Výměnné hmoty za usně a jejich náležité zpracování. Obuvnictví.

Výměnné hmoty za usně a jejich náležité zpracování. Obuvnictví.

Karel Poser
Sepsal odborný učitel na Reichsfachschule des deutschen Schuhmacherhandwerks v Bischofswerder. Orbis, 1942, Odborná knižnice pro obuvníky. Původní brož, 71 stran, fotografické přílohy, pěkný stav.


80 Kč

Umění a život zapomenutých řemesel

Umění a život zapomenutých řemesel

Cecilie Hálová - Jahodová
Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1955, Praha, vázaná s přebalem, uloženo v kartonovém obalu, 229 str., pěkný stav.


600 Kč

Nábytek a byt

Nábytek a byt

Jaroslav Kulveit
Vydavatelství vnitřního obchodu, Praha, 1958, převazba, obsahuje množství ilustrací, 309 stran, knižní blok v pěkném stavu, desky v horším stavu (skvrny zřejmě od vody).


150 Kč

Technické kreslení I

Technické kreslení I

Učební obor tesař

Koloman Molnár
SNTL, Praha, 1961, poloplátěná vazba, 154 stran, pěkný stav.


60 Kč

Učíme se pracovat s kovem

Učíme se pracovat s kovem

Základní znalosti práce a vědění

F. Bendix
SNTL, Praha, 1968, laminovaná vazba, 225 stran, pěkný stav.

zboží je zadáno

Restaurátorské dílo

Restaurátorské dílo

Věra Frömlová
Středočeská galerie v Praze, 1980, brožovaná, pěkný stav.


80 Kč

Dřevo v rekreačním objektu

Dřevo v rekreačním objektu

M. Brumovský, O. Rada
Zemědělské nakladatelství Brázda, Praha, 1991, brožovaná, pěkný stav. Roubenky, konstrukční a dekorační užití dřeva, restaurování.


90 Kč

John Ruskin - Dvě stezky

John Ruskin - Dvě stezky


Jan Laichter, Praha, 1909, edice Umění a řemesla, celoplátěná vazba, výborný stav. Z obsahu: Zhoubný vliv konvenčního umění na národy, Jednotnost v umění, Moderní výroba a ornament, Vliv obrazotvornosti na architekturu, Práce ze železa v přírodě, umění a národosprávě.


100 Kč

Siegls Fachbuch Katalog - Restaurierung Konservierung Denkmalpflege 91 - 2 (restaurování, konzervování)

Siegls Fachbuch Katalog - Restaurierung Konservierung Denkmalpflege 91 - 2 (restaurování, konzervování)


Sešit, katalog prací, německý jazyk, němčina, 84 str., pěkný stav.


60 Kč

Litografické techniky

Litografické techniky

Králíček, Jelcov a kol.
Nejčastěji kladená otázka: Jaký je rozdíl mezi litografií a barvotiskem nebo tiskem. Trochu historie na vysvětlenou. I po vynálezu knihtisku – v polovině 15. století – zůstalo problémem vytisknout barevné obrázky. V případě potřeby se tiskly kontury černou barvou a vybarvovaly se – kolorovaly – např. svaté obrázky nebo karty. Nebo se v počátcích knihtisku ručně kreslily ozdobné barevné iniciály, stejně jako v rukopisných knihách. Někdy se dotiskovaly iniciály nebo značky jinou (zpravidla červenou) barvou. Vytisknout plnobarevný obrázek bylo takřka nemožné a přesto po tom všichni toužili. Vynálezce Alois Senefelder pražský rodák (1771-1834) žijící v Mnichově se zabýval psaním divadelních her. A potýkal se s dlouhými lhůtami tiskařů. Podle pověsti jednou napsal křídou na parapet, který se v Mnichově často dělal z vápence těženého v nedalekém Solenhofenu, seznam prádla pro svou pradlenu. Když na něj náhodou přitlačil papír, seznam se dobře otiskl. A to byl počátek jeho vynálezu. Výsledkem řady následujících zkoušek byla litografie: velmi pěkná a dokonalá technologie, kterou se po většinu 19. století tiskly barevné obrázky. Na vyhlazený solenhofenský vápenec se kreslí mastnou křídou, nebo mastným inkoustem a nepokreslená místa se ještě preparují tak, že dobře přijímají vodu. Na mastnou kresbu se pak dá mnohokrát navalovat mastná barva, kámen mimo kresbu se vlhčí. Pokreslený kámen se před tiskem zaleptá kyselinou dusičnou ve vodním roztoku arabské gumy. Tím se povrch kamene preparuje tak, že udržuje-li se vlhký, odpuzuje na nepokreslených místech mastnou tiskařskou barvu, zatímco místa pokreslená ji přijímají. Při samotném tisku každého jednotlivého archu, je třeba kámen navlhčit přesně určeným množstvím vody. Děje se tak ručně a velmi záleží na zkušenostech tiskaře, který se tak stává rovnocenným partnerem výtvarníka. Tiskly se tak atlasy, herbáře, ilustrované staré pohádky. Jednotlivé přílohové listy samy o sobě jsou listy grafickými. V současnosti se používá tato technika jak ve volné tvorbě, tak pro náročné zákazníky, kteří se nespokojí s klasickým barvotiskem. Velmi podrobná publikace, vázaná s přebalem, velmi pěkný stav.


300 Kč

Základní učebnice pro pracující v kovoprůmyslu

Základní učebnice pro pracující v kovoprůmyslu

Bohumil Dobrovolný a kolektiv
SNTL, Praha, 1961, celoplátěná vazba, rozsáhlý svazek 927 stran obsahuje v úvodu kapitoly z matematiky, fyziky a elektrotechniky – přesné návody na výpočty měření apod., veškeré informace o čtení výkresů, vše o zpracování jednotlivých druhů kovů a materiálů, nátěry, i materiály jako kůže, kaučuk, sklo, slídy atd. Hlavní kapitoly jsou velmi podrobně rozepsány. Ruční a strojní obrábění (včetně dřeva), tváření , tepelné zpracování, svařování, slévárenství, montáže, povrchy. Zakončeno přehledem strojírenství – všechny druhy motorů – parní, vodní. Kniha je naprosto podrobnou učebnicí pro - jak řemeslníky, tak restaurování, kovolitectví a umělecké řemeslo mnoha oborů. Desky a ořízka jsou zašlé, jinak je knižní blok v pěkném stavu.


400 Kč

Konstrukce odlitků  (výroba forem, formování, odlitky)

Konstrukce odlitků (výroba forem, formování, odlitky)

František Píšek
SNTL, Praha, 1956, celoplátěná vazba s přebalem, přebal je při krajích trošku otřepán (stav viz foto), kniha je v pěkném stavu. Z obsahu: Vše o slévárenství, formování (zhotovení forem, formování na model, šablonování, do hlíny ....) lití do trvalých forem a způsoby, materiály pro odlitky, slitiny kovů apod. 386 str, 453 obrázků, 10 tabulek . Publikace je určena konstruktérům strojírenských závodů, případně zkušeným výtvarníkům – velmi odborná publikace.

zboží je zadáno

Jindřichohradecké cechy (umělecká řemesla)

Jindřichohradecké cechy (umělecká řemesla)


Okresní muzeum Jindřichův Hradec, 1985, katalog výstavy, sešit, pěkný stav. Expozice představuje cechovní truhlice, konvice, ferule či vývěsní štíty a výrobky, které dokládají, že Jindřichův Hradec patřil v 16. - 17. století k největším českým městům s rozvinutým obchodem i řemesly. Nejvýznamnějším cechem byli soukeníci, k bohatým cechům náleželi koželuzi, řezníci, kováři a zámečníci, mlynáři, pekaři a perníkáři, důležitou roli sehrávali zedníci a kameníci, tesaři a truhláři, hrnčíři a kamnáři i další řemeslníci.


100 Kč

Materiály pro 2. ročník SPŠ dřevařských (dřevařství)

Materiály pro 2. ročník SPŠ dřevařských (dřevařství)

S. David, K. Kratochvíl
SNTL, Praha, 1982, laminovaná vazba, pěkný stav.


80 Kč

Materiály pro I. až II. ročník OU a UŠ (čalounictví, restaurování)

Materiály pro I. až II. ročník OU a UŠ (čalounictví, restaurování)

Miloš Budín, Zdeněk Kristek
SPN, 1973, Praha, brožovaná, velký formát, 267 str., pěkný stav.

zboží je zadáno

Nauka o dřevě (dřevařství)

Nauka o dřevě (dřevařství)

A. Matovič
Vysoká škola zemědělská v Brně, 1981, brožovaná, 159 str., pěkný stav.


250 Kč

Technologie (čalounictví, restaurování)

Technologie (čalounictví, restaurování)

Miloš Budín
SPN, 1970, Praha, brožovaná, 172 str. + obrazová příloha, formát A4, pěkný stav.


450 Kč

Tužkou, uhlem, barvami (barva, kompozice, kresba, malba, paspartování, rámování)

Tužkou, uhlem, barvami (barva, kompozice, kresba, malba, paspartování, rámování)

Marie Tatarová - Tomková
Mladá fronta, 1973, Praha, laminovaná vazba, 101 str., pěkný stav.


90 Kč

Loutky Matěje Kopeckého (loutkové divadlo, loutkář, Matěj Kopecký)

Loutky Matěje Kopeckého (loutkové divadlo, loutkář, Matěj Kopecký)

Božena Vejrychová - Solarová
Orbis, 1960, Praha, vázaná s přebalem, 85 str., bohatě ilustrováno, velmi pěkný stav.


140 Kč

Kámen jako událost

Kámen jako událost

Alois Jilemnický
Panorama, 1984, Praha, vázaná s přebalem, 429 str., obsahuje množství vyobrazení, pěkný stav. Kulturně historický a společenský obraz první české školy sochařů a kameníků za 100 let existence (1884 - 1984) – Hořice Podkrkonoší. Hořická kamenická a sochařská, škola, vznikla v předminulém století (r.1884), kdy c. a k. Rakousko — Uherský dvůr realizoval posílení rozvoje řemesel v říši. Hořičtí radní vedle mimořádné houževnatosti měli pro vznik školy ještě jeden argument, kterým byl mimořádně kvalitní pískovec. Škola tedy patří k nejstarším školám ve střední Evropě. Historie školy je poznamenávána tokem dějin. Zažila stabilní Rakousko-Uherskou monarchii a ve zralém věku 34 let viděla její pád a vznik ČR a kolik dalších pádů a vzkříšení tu bolestně, tu radostně zažívali její žáci a pedagogové. Za svoji existenci škola vychovala významné umělce evropského formátu, namátkou snad Quido Kocián, Jan Šturma, Ladislav Šaloun, Josef Wagner a mnoho dalších. I dnes škola vychovává mladé umělce i techniky, které spojuje tvrdá hmota kamene. V současnosti se zde vyučují tyto obory: Těžba a zpracování kamene, Kamenosochařství - kamenosochařská tvorba, Kamenosochařství - restaurování a konzervování kamene, Uměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky - práce kamenosochařské, Užitá malba, Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu - modelářství.


280 Kč

Podhorští tkalci (předení, tkalcovství, textilní výroba)

Podhorští tkalci (předení, tkalcovství, textilní výroba)

Alois Jilemnický
Mileta, 1970, Hořice v Podkrkonoší, vázaná s přebalem, 191 str., ten nese mírné známky užití jinak pěkný stav. Textilní výroba v celé oblasti Krkonoš a jejich podhůří má bohatou tradici. Nejstarší hořické privilegium tkalcovského cechu pochází již z roku 1545. Výrobky místních předláků a tkalců byly prostřednictvím tzv. faktorů skupovány norimberskými a později především anglickými a holandskými velkoobchodníky, kteří českým plátnem zásobovali Evropu i zámoří. V 30.letech 18.století představoval vývoz českého plátna a příze téměř 1/3 všeho vývozu a podstatně tak přispíval k vysoce aktivní bilanci země. V 50. letech byly v Hořicích založeny první dvě mechanizované tkalcovny, které zpočátku spolupracovaly s tehdy ještě hojně rozšířenou domácí výrobou. V roce 1912 existovalo v Hořicích již 6 textilních továren. Firma MILETA vznikla 3. října 1949 reorganizací textilních závodů. Tehdejší národní podnik zahrnoval 10 textilních závodů zpracovávajících bavlněné a směsové suroviny.


300 Kč


zvolte stránku: 1 -


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták