Morávek - Wirth Původní brož, 20 stran, vydáno u příležitosti výstavy konané pod záštitou presidenta republiky Dr. E. Beneše 1947, tisk V. Neubert a synové, 15 hlubotiskových fotografií, Eckert, Gubčevský, Sudek, Štenc, složená mapa PH, pěkný stav
Emanuel Poche - Jan Krofta SNKLU, 1956, dílo má 139 reprodukcí a rozkládací přílohu, celoplátěná vazba s přebalem, ten nepatrně pošozen ve hřbetu u hlavy, knižní blok v pěkném stavu.
J. Doležal, E. Veselý Sportovní a turistické nakladatelství, Praha, 1967, laminovaná vazba, malý formát, obsahuje množství fotografií, rozměr 12 x 11 cm, pěkný stav.
Orbis, Praha, volné listy v obálce, dva soubory, celkem 18 barevných reprodukcí, ukázka viz další náhledy, u jednoho souboru opravena obálka lepenkou, jinak pěkný stav.
Čeněk Zíbrt Místní odbor ústřední matice školské pro král. Vyšehrad a okolí, Praha, 1910, původní brož, ukázka viz další náhled, obsahuje fotografické přílohy, obálka je ve hřbetu u hlavy a paty mírně natržena cca 2 cm, obálka je oddělena od knižního bloku, jinak je kniha v pěkném stavu (viz foto).
Anna Skýbová Panorama, Praha, 1982, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. České korunovační klenoty jsou souborem předmětů ze sbírky Svatovítského pokladu a sloužily jako odznaky (insignie) vlády a moci českých králů. Udělovaly se při korunovaci. Soubor zahrnuje Svatováclavskou korunu, královské žezlo, královské jablko, dále kožená pouzdra na korunu, žezlo a jablko, podušku pod korunu, korunovační plášť s hermelínovými doplňky, štólu, pás a tzv. manipul. Svatováclavskou korunu nechal v letech 1345 až 1346 zhotovit Karel IV. ke své korunovaci českým králem, což ji dělá čtvrtou nejstarší v Evropě. Ostatní předměty se staly součástí později. Spolu s korunovačními klenoty bývá vystavován zlatý relikviářový kříž, zvaný korunovační, a obřadní korunovační meč svatého Václava. Korunovační klenoty jsou národní kulturní památkou, za niž byly prohlášeny v roce 1962 na druhém místě po Pražském hradě. Uloženy jsou v Korunní komoře chrámu sv. Víta v Praze, odkud jsou vynášeny jen při zvláštních příležitostech. Korunovační klenoty jsou trvale uloženy v těžko přístupné Korunní komoře nad jižním vchodem do chrámu sv. Víta na Pražském hradě (za mozaikou Posledního soudu). Vstupní dveře, které se nacházejí v kapli sv. Václava, jsou opatřeny sedmi zámky. Klíče k těmto zámkům mají v držení prezident republiky, předseda vlády, arcibiskup pražský, předseda Poslanecké sněmovny, předseda Senátu, probošt Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze a primátor hlavního města Prahy. Zámky jsou odemykány pouze při zvláštních příležitostech, kdy jsou korunovační klenoty vystaveny veřejnosti. Resumé angličtina, němčina, španělština, ruština. Dárek vhodný pro cizince.
Sestavil: Václav Ledvinka Panorama, Praha, 1993, celoplátěná vazba s přebalem, velmi pěkný stav. Svazek přináší ve své hlavní části 4 studie: M. Skopal: Založení komendy johanitů na Malé Straně (příspěvek k otázce příchodu řádu do Čech). · Z. Hojda: Výtvarná díla v domech staroměstských měšťanů v letech 1627 - 1740 (Příspěvek k dějinám kultury barokní Prahy I). · T. Jelínková: Pražští primátoři (1784-1993). Z. Radvanovský: Několik poznámek k odsunu německého obyvatelstva Prahy v roce 1946.
Emanuel Poche, Josef Ehm Orbis, Praha, 1958, Praha, celoplátěná vazba, na titulu cizí dedikace, obsahuje hlubotiskové fotografie, pěkný stav (viz foto).
Česká katolická charita, Praha, 1988, brožovaná s přebalem, ukázky viz další náhledy, krásný stav. Kniha autorů Věry Remešové a Ladislava Pokorného přibližuje historii malé Strany v Praze, paláce, církevní stavby a památky. Popisuje vznik uměleckého díla, jeho historii, uložení a vznik legendy. Uvádí příběhy, které se k němu váží. To vše doprovázeno dokument. fotografiemi. (Jesulus Pragensis, The Infant Jesus of Prague).