katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - sběratelské předměty

zvolte stránku: - 1


Amalgámové sklo - zlatý pohár

Amalgámové sklo - zlatý pohár


2. pol. 19. stol. Výška 8,5 cm, průměr nahoře 9 cm, velmi dobře zachováno. Více než sto le staré duté sklo foukaného do dřevěné formy. Amalgamové sklo lidově "Selské stříbro" nahrazovalo na venkově v chalupách stříbrné předměty, Amalgamové sklo se vyrábělo hlavně od 2. poloviny 19. stol. a jeho výroba zanikla po II. svět. válce. Jednu z největších a nejmodernějších sklářských továren na výrobu dutého skla v Čechách vybudoval roku 1866 Josef Eduard Schmidt v Anníně (Šumava). této sklárny bylo dvojduté (amalgamové) sklo. Šumavskíé sklárny měly k dispozici dostatek dřeva, takže většina tohoto skla pochází ze Šumavy, Klatovska. Nechybělo skoro v žádné šumavské chalupě, vyráběly se i madony apod. Sklo je velice křehké.


600 Kč

Amalgámové sklo - svícen

Amalgámové sklo - svícen


Výška 19,5 cm, 2. pol. 19. stol., bez poškození, pěkný stav. Více než sto le staré duté sklo foukaného do dřevěné formy. Amalgamové sklo lidově "Selské stříbro" nahrazovalo na venkově v chalupách stříbrné předměty, Amalgamové sklo se vyrábělo hlavně od 2. poloviny 19. stol. a jeho výroba zanikla po II. svět. válce. Jednu z největších a nejmodernějších sklářských továren na výrobu dutého skla v Čechách vybudoval roku 1866 Josef Eduard Schmidt v Anníně (Šumava). této sklárny bylo dvojduté (amalgamové) sklo. Šumavskíé sklárny měly k dispozici dostatek dřeva, takže většina tohoto skla pochází ze Šumavy, Klatovska. Nechybělo skoro v žádné šumavské chalupě, vyráběly se i madony apod. Sklo je velice křehké.


1400 Kč

Amalgámové sklo - dva poháry

Amalgámové sklo - dva poháry


2. pol.19. stol. Dva poháry, výška 10,5 cm, průměr nahoře 6,5 cm, motiv bílých květů, pěkný stav. Více než sto le staré duté sklo foukaného do dřevěné formy. Amalgamové sklo lidově "Selské stříbro" nahrazovalo na venkově v chalupách stříbrné předměty, Amalgamové sklo se vyrábělo hlavně od 2. poloviny 19. stol. a jeho výroba zanikla po II. svět. válce. Jednu z největších a nejmodernějších sklářských továren na výrobu dutého skla v Čechách vybudoval roku 1866 Josef Eduard Schmidt v Anníně (Šumava). této sklárny bylo dvojduté (amalgamové) sklo. Šumavskíé sklárny měly k dispozici dostatek dřeva, takže většina tohoto skla pochází ze Šumavy, Klatovska. Nechybělo skoro v žádné šumavské chalupě, vyráběly se i madony apod. Sklo je velice křehké.


2200 Kč

Amalgámové sklo - velký pohár

Amalgámové sklo - velký pohár


2. pol. 19. stol. Výška 15,5 cm, průměr nahoře 10,5 cm, motiv bílých květů a listů, velmi dobře zachováno. Více než sto le staré duté sklo foukaného do dřevěné formy. Amalgamové sklo lidově "Selské stříbro" nahrazovalo na venkově v chalupách stříbrné předměty, Amalgamové sklo se vyrábělo hlavně od 2. poloviny 19. stol. a jeho výroba zanikla po II. svět. válce. Jednu z největších a nejmodernějších sklářských továren na výrobu dutého skla v Čechách vybudoval roku 1866 Josef Eduard Schmidt v Anníně (Šumava). této sklárny bylo dvojduté (amalgamové) sklo. Šumavskíé sklárny měly k dispozici dostatek dřeva, takže většina tohoto skla pochází ze Šumavy, Klatovska. Nechybělo skoro v žádné šumavské chalupě, vyráběly se i madony apod. Sklo je velice křehké.


1600 Kč

Medaile Zasloužilý pracovník ČKD

Medaile Zasloužilý pracovník ČKD


Komunismus. Numismatika, drobná plastika. Asi 70. léta. Průměr 6 cm. Uloženo v ochranné etui.


120 Kč

Poselství poutníkům. Perská výšivka na hedvábí

Poselství poutníkům. Perská výšivka na hedvábí


Hedvábí rozměr 44 x 60 cm, jemná výšivka textu a květinových motivů. S největší pravděpodobností se jedná o perský náboženský text, v jehož horní části je uvedeno datum rok 1326. Výšivka pochází ze 40. let minulého století. V ohybu uprostřed je drobná trhlina, která při případné adjustaci nebude patrná. Zajímavá kuriozita, krásná práce.


1200 Kč

Judr. Vojtěch Vácha, obhájce ve věcech trestních.

Judr. Vojtěch Vácha, obhájce ve věcech trestních.

Prvorepubliková plechová cedule


Plechová cedule, malovaná, rozměr 40 x 50 cm. V pravé horní části postříkaná od světlé barvy (nezasahuje do textu), celkově je dobře zachována.


2800 Kč

Starožitná lampička papoušek

Starožitná lampička papoušek


Porcelánová stolní lampička ve tvaru papouška, 30. léta, neznačená. Výška 26 cm, šířka cca 15 cm. Funkční, původní kabel.


1500 Kč

Západočeské truhlářské družstvo v Plzni

Západočeské truhlářské družstvo v Plzni


ZTD, sešit, b. d., sešit, ve hřbetu v horní části je skvrna, ukázka viz další náhled, dobrý stav.


150 Kč

Celokožený zdobený památníček z roku 1949

Celokožený zdobený památníček z roku 1949


Částečně vyplněný, některé obtisky zanechaly stopy na protější straně, velikost 18,5 x 12,5 cm. Krásná individuální ruční celokožená vazba s raženým zdobením po celé ploše vazby, zlatý tisk a celá zlatá ořízka. Krásná ruční práce. Ukázky vnitřku viz další náhledy.


800 Kč

zvolte stránku: - 1


Web: KD