katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - mytologie

zvolte stránku: - 1 - 2


Příbytek pokory aneb Nový synaxář kyjevský sepsaný hříšným Simeonem mnichem svatého kláštera Pečerského

Příbytek pokory aneb Nový synaxář kyjevský sepsaný hříšným Simeonem mnichem svatého kláštera Pečerského

Valerij Ševčuk
Příbytek pokory aneb Nový synaxář kyjevský sepsaný hříšným Simeonem mnichem svatého kláštera Pečerského Autor Nového synaxáře kyjevského se inspiroval tzv. Kyjevskopečerským paterikem, sborníkem legend o životě svatých otců Kyjevského kláštera 13. století a na jeho základě vytvořil své vlastní vyprávění o slavných mniších tohoto příbytku pokory. Dvanáct kapitol tohoto románového apokryfu líčí dvanáct životních osudů známých postav starobylého Kyjevského kláštera. Nejde o historicky věrohodný popis středověkého klášterního života, i když vnější i vnitřní psychologická pravděpodobnost je tu do jisté míry zachována. Každý příběh je podobenstvím, v němž se prolínají fantastické motivy s obrazy reálného života. Vyšehrad, 1985, vázaná s přebalem, pěkný stav.


70 Kč

Ze stínů pyramid (Egypt)

Ze stínů pyramid (Egypt)

František Hochmann
Česká katolická Charita, Praha, 1987, celoplátěná vazba, pěkný stav. Ze stínů pyramid má na mysli stíny společenského i náboženského charakteru starověkého Egypta - navazuje bezprostředně svým obsahem na předcházející knihu Putování praotců. Text je rovněž volným přepisem a výběrem dalších starozákonních knih 2. až 5. Mojžíšovy (Exodus, Levitikus, Numeri, a Deuteronomium), ale zároveň je doplněn i příslušným výkladem. Putování k Sínaji, Mojžíš - prostředník Zákona a smlouvy.


80 Kč

Řekové - Mýty a fakta

Řekové - Mýty a fakta

Hazel Mary Martell
Anagram, 2000, laminovaná vazba, nová.


50 Kč

Die magische Welt der Kelten - Mythologie, Naturverständnis, Kunst, Kultur und Jahresfeste - und was sie heute für uns bedeuten

Die magische Welt der Kelten - Mythologie, Naturverständnis, Kunst, Kultur und Jahresfeste - und was sie heute für uns bedeuten

Ansha
Ludwig Verlag, laminovaná vazba, německý jazyk, kniha je jako nová. (Magický svět Keltů - mytologie, porozumění přírodě, umění, kultuře a výročním festivalům, keltové, magie))


100 Kč

Moravskoslezské pověsti

Moravskoslezské pověsti

Adolf Wenig
Levné knihy, 2000, Praha, brožovaná, 214 str., pěkný stav. Adolf Wenig, autor dětské literatury a operních libret, byl také plodným sběratelem pověstí. Další jeho sbírka pověstí, kterou vydává nakladatelství Omega, je zaměřená na moravskoslezský region. Čtenář se dozví o historii kraje a místních jmen a také o nadpřirozených bytostech, které se zde podle pověstí vyskytují.


90 Kč

Poetika mýtu

Poetika mýtu

Jeleazar Moisejevič Meletinskij
Odeon, Praha, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, přeba má na přední straně skvrnu (stav viz foto), na několika prvních stranách podtrženo tužkou, jinak je knižné blok v pěkném stavu.


400 Kč

Ossianův návrat - Keltské mýty a báje

Ossianův návrat - Keltské mýty a báje

Vladimír Hulpach, il. Miloslav Troup
Albatros, Praha, 1985, celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav.


100 Kč

Nad propastmi lásky a zrady (antická mytologie s humorem)

Nad propastmi lásky a zrady (antická mytologie s humorem)

Miroslav Stoniš
En Face, Moravská Ostrava, 2015, vázaná, antika, mytologie, pěkný stav. Autor nabízí čtenářům svůj románový triptych Nad propastmi lásky a zrady, v němž mnohdy s posměchem, ale někdy i s pochopením, strhává ctnostný šat z historických osobností. z období antiky . Čtivost, akce, ironie a humor – to jsou nejpodstatnější atributy této knihy.


80 Kč

Xibalba

Xibalba

Zdeněk Kučera Holub
Zoner Press, Brno, 2009, vázaná, velmi pěkný stav. Výpravný román z prostředí Střední Ameriky začíná v čase mýtů, zhruba 2000 let př. n. l. Tehdy se lovec Hadí tvář vydává zachránit svůj kmen... O více jak tisíc let později, v době starověkých mořeplavců, zavítá ke břehům Yucatánu loď fénického krále Chíráma z Tyru a jeho přítele Šalamouna. Kapitán Sanni s posádkou překonal neznámý oceán, aby splnil důležité poslání... Kniha s titulem Xibalba, což znamená Říše smrti, se neodehrává ve smyšleném světě, ale je postavená na skutečných mýtech z prostředí Střední Ameriky (konkrétně na mayském eposu Popul Vuh a na starých pověstech indiánů). Určitě každému něco říkají slova jako: mayská kultura, krvavé obřady (vyjímání srdce z živého člověka), šamani a tajemní duchové, protože tato slova se v příběhu vyskytují ve všech pádech. Vlastně bych spíše měla použít výraz "v příbězích", jelikož Xibalba není kniha o jednom samotném příběhu, ale skládá se ze tří částí. Každá část děje se odehrává v jiné době a všechny osudy se společně propojí v přítomnosti, což je velmi efektní, zajímavé a hlavně povedené.


100 Kč

Junák Kralevic Marko (papírový přebal zachován)

Junák Kralevic Marko (papírový přebal zachován)

Román o jihoslovanském bohatýru

Kuzma, il. Zdeněk Burian
Toužimský a Moravec, Praha, 1936, pěkná celoplátěná zdobená zlacená vazba, cizí dedikace, ukázky ilustrací viz další náhledy, je zachován i papírový přebal, ale je v špatném stavu, má ztráty. Jinak původní vazba perfektní stav. Převyprávěné černohorské bohatýrské písně


1200 Kč

Stín banyánu (Kambodža, Asie, asijské mýty a legendy)

Stín banyánu (Kambodža, Asie, asijské mýty a legendy)

Vaddey Ratnerová
Ikar, 2014, Praha, vázaná s přebalem, 288 str., velmi pěkný stav. Píše se rok 1975 a pro sedmiletou Raami ze dne na den končí dětství. Její otec se za rozbřesku vrací ze své pravidelné procházky se zprávou o bojích, které právě zachvátily ulice Phnompenhu, hlavního města Kambodže. Chaos revoluce a následný teror záhy rozdrtí všechny představy, které doposud holčička o světě měla. Ve světě novém, v němž se smrt, hladovění a tvrdá práce na hranici fyzických možností stanou něčím tak hrůzně všedním a všudypřítomným, se malá Raami upne k tomu jedinému, co jí z násilně přervaného dětství zbylo – k tradičním kambodžským mýtům a legendám, které jí vyprávěl otec.


150 Kč

Aucassin a Nicoletta

Aucassin a Nicoletta


Primus, 1995, Praha, vázaná, 83 str., pěkný stav. Zpívaná báj patří ke vzácným pokladům francouzské literatury středověku. Vznikla již v první polovině XIII. století a je pozoruhodná zejména svou originální formou střídání prózy a lyrickými verši, které - jak naznačuje rukopis - se původně zřejmě zpívaly.


60 Kč

Druidský král

Druidský král

Norman Spinrad
Knižní klub, 2003, Praha, vázaná s přebalem, 448 str., velmi pěkný stav. Fascinující příběh z hlubin věků, v nichž se v neprostupných galských hvozdech střetly dvě epochy – římská „civilizace“, podrobující si bezohledně celý svět, a galští „barbaři“, bojující za zachování svého tradičního způsobu života, je mistrným vyprávěním staré legendy.


120 Kč

Severní sen (Švédsko, vikingové)

Severní sen (Švédsko, vikingové)

Arnošt Vaněček
Československý spisovatel, 1977, Praha, vázaná s přebalem, 101 str., pěkný stav. Novela, v níž autor do cestovního zážitku ze Švédska promítá jako ohlas na zpěvy skaldů baladicky laděný příběh ze 13. století o krásné Gerdě a všemocném biskupovi, příběh z doby, kdy křesťanství sice ovládalo krajiny jižní Skandinávie, ale svatí, andělé a ďábli splývali v představách lidí s hrdiny vikinských ság.


60 Kč

Keltské pověsti - Mabinogi

Keltské pověsti - Mabinogi


Jan V. Pojer, 1944, edice Atlantis, Brno, původní nakladatelská brož včetně slídového přebalu, nerozřezána, obálka Oldřich Menhart, ilustrace Bohdan Lacina, překlad Jan Vilikovský, pěkný stav. Keltská mytologie vlastně její část, fragment příběhů nádherného národa a s nímž jsme spřízněni. Keltská mytologie je obrovsky rozvinutá . Vzhledem k tomu, že Keltové , resp. druidové nezaznamenávali své učení písemně, ale učili se je zpaměti přišli jsme o mnohé vědění což je obrovská škoda.


450 Kč

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem I. - II.

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem I. - II.

Selma Lagerlöf
Nákladem Aloise Hynka, b.d., Praha, 1. vydání, poloplátěná vazba, dva díly v jednom svazku, krásná kultovní kniha je v bohatě ilustrována viz další fota, 176 + 284 str., desky nesou mírné známky užití, na předtitulu krátké majitelské razítko, jinak je kniha v pěkném stavu. Pohádkový román švédské spisovatelky, laureátky Nobelovy ceny. Osudy nezbedného chlapce, který je za své ničemnosti zaklet v trpaslíka a takto podniká s divokými husami cestu Švédskem. Tento dějový rámec umožnil autorce vylíčit krásy švédské přírody, život, práci, zvyky a pověsti švédského lidu a konečně život a povahu různých zvířat. Pro tyto skutečnosti se tato kniha pokládá za jakousi první vlastivědnou učebnici o Švédsku pro ty, kdo tuto zem ještě neznají.


900 Kč

Yankee na dvoře krále Artuše

Yankee na dvoře krále Artuše

Mark Twain, il. Adolf Hoffmeister
Naše vojsko, Praha, 1954, 1. vydání, celoplátěná vazba, ukázky ilustrací viz další náhledy, pěkný stav.


80 Kč

Příběhy Mrtvého moře (Starý zákon srozumitelně)

Příběhy Mrtvého moře (Starý zákon srozumitelně)

Zenon Kosidowski
Práce, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Převyprávění biblických příběhů Starého zákona, doplněné komentářem, představuje bohatý zdroj poznatků o životě, společnosti a kultuře starověkých civilizací Předního východu a východního Středomoří. Autor se soustředil především na mytologické a historické části biblických textů, které jsou vlastně přepracovaným souborem zlidovělých a původně ústně tradovaných představ o stvoření a uspořádání světa. Krásná a čtivá kniha.


80 Kč

Starověké báje a pověsti

Starověké báje a pověsti

Rudolf Mertlík
Svoboda, Praha, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, výborný stav. Soubor nejznámějších starověkých bájí a pověstí, které na základě děl nejslavnějších antických básníků skvostně převyprávěl Rudolf Mertlík, jeden z nejvýznamnějších českých překladatelů z klasických jazyků. Díky němu se mohou čtenáři všech generací čtivou a přístupnou formou seznámit se stěžejním tématem antické literatury, se světem starověkých mýtů, bohů a hrdinů. Kniha představuje jeden ze základních a hlavních zdrojů poznání antické kultury. Jistě zaujme starší dětské čtenáře a studenty a uspokojí každého, kdo se zajímá o základy evropské kultury. Kniha je doplněna rejstříkem i přehledem bohů a božstev.


150 Kč

Nebe a hvězdy

Nebe a hvězdy

Franck Jouve, il. Michael Welply
Gemini, edice Mýty a legendy, Praha, 1994, série Mýty a legendy. Již kultovní knižní edice, fantastické a strašidelné ilustrace, které děti milují a poučné legendy si pamatují léta.Laminovaná vazba, velmi pěkný stav. (mytologie)


600 Kč

Kalevala (severská literatura)

Kalevala (severská literatura)


Odeon, 1980, Praha, vázaný, velmi obsáhlý svazek, 837 str., ilustrováno, pěkný stav. Kalevala je karelo-finský národní epos sestavený Eliasem Lönnrotem z ústní slovesnosti Finů a Karelů. Dílo obsahující 22 795 veršů je rozděleno do padesáti „run“ čili zpěvů. Epos shrnuje v sérii příběhů tří bohatýrů, Lemminkäinena, Väinämöinena a Ilmarinena, potomků mýtického Kalevy, celou finskou mytologii. Tento překlad je po ruském překladu druhým překladem do slovanského jazyka a patří mezi vůbec nejlepší překlady tohoto významného díla. Kalevala začíná mýtem o stvoření a oživení světa a narozením hrdinů Väinämöinena a Ilmarinena. Následuje příběh o námluvách pěvce Väinämöinena, který si chce zprvu vzít dívku Aino, sestru svého nepřítele Joukahainena, Aino ale spáchá sebevraždu. Väinämöinen se proto uchází o dceru čarodějnice Louhi z temné severní země Pohjoly. Dívku však nakonec získá pěvcův bratr, kovář Ilmarinen výměnou za tajemný mlýnek sampo, který svému majiteli naděluje mouku, sůl a zlato. Čarodějčina dcera zvaná „panna Pohjolanka“ je však krutá a brzy nato ji zavraždí pastýř Kullervo, jehož týrala a jemuž zotročila rodiče. Kullervo poté omylem svede vlastní sestru a když si uvědomí, že se dopustil krvesmilstva, spáchá sebevraždu. Další část Kalevaly líčí příběhy Lemminkäinena, jenž se rovněž ucházel o dceru čarodějnice Louhi, byl zavražděn laponským čarodějem, ale matka - kouzelnice jej magickými hráběmi vylovila z řeky smrti a oživila. Poté Lemminkäinen navštívil svatbu Ilmarinena a Louhiny dcery, kde způsobil poprask a pozdvižení. V závěrečné části se Ilmarinen a Väinämöinen vypraví do Pohjoly, aby získali sampo zpět. Pomáhá jim Lemminkäinen, který se chce pomstít čarodějnici Louhi za urážky. Hrdinové sampo uloupí, ale čarodějnice se svými bojovníky je pronásleduje. V závěrečném boji se Louhi promění v orla a při boji s Väinämöinenem sampo rozbije. Zůstane z něj jen část, která vyrábí sůl a ta spadne do moře, které je od té doby slané. Kalevala končí jakousi finskou verzí mýtu o narození Krista a soumrakem pohanského věku.


700 Kč

Řecké mýty - Mytologie a filosofie (antika)

Řecké mýty - Mytologie a filosofie (antika)

Luc Ferry
Garamond, Praha, 2020, vázaná, na přední straně v pravé horní části jsou desky trošku odřené a mají malou skvrnku (stav viz foto), jinak je kniha nová, knižní blok v perfektním stavu. Filosof a univerzitní profesor Luc Ferry předkládá v tomto díle rozbor řeckých mýtů a jejich přínos moderní době. Nejedná se ale o pouhé převyprávění klasických řeckých mýtů, jak je tomu v doposud jediné ucelené knize v češtině od Roberta Gravese. Ferry se snaží o popis schémat chování řeckých hrdinů, kniha se tak pohybuje na pomezí mytologie a psychologie. Díky tomu, že Ferry často využívá pro přiblížení mýtů ustálených spojení, která dodnes používáme v běžném jazyce jako např. Midasovy uši, Ariadninu nit, popadnout býka za rohy, je jeho text dobrodružnou a zároveň přístupnou výpravou do světa antiky.


350 Kč

Mahábhárata

Mahábhárata

Šrí Kršna Dvaipájana Vjásadéva
Gaudia Vedánty, 2001, brožovaná, na pár posledních stránkách je na horní ořízce malinká svrnka, obálka mírné známky užití, jinak pěkný stav.


150 Kč

Mýty a legendy - Egypt, Řecko, Galie

Mýty a legendy - Egypt, Řecko, Galie

Alain Quesnel, il. Jean-Marie Ruffieux, Jean-Jacques Chagnaud, Yves Chagnaud
Gemini, Praha, 1992, série Mýty a legendy, laminovaná vazba, ukázky ilustrací viz další náhledy, pěkný stav. Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. Tato kniha nám pootevře okénko k tajemstvím, která si lidstvo uchovává v paměti. Bohové a hrdinové starých civilizací Egypta, Řecka a Galie nám připomenou kořeny naší civilizace. Již kultovní knižní edice, fantastické a strašidelné ilustrace, které děti milují a poučné legendy si pamatují léta. Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit anebo znovu oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současně konfrontuje s historickou faktografií. (mytologie)


400 Kč

Mýty a legendy amerického kontinentu

Mýty a legendy amerického kontinentu

Daniele Küss, il. Jean Torton
Gemini, Praha, 1992, série Mýty a legendy, laminovaná vazba, ukázky ilustrací viz další náhledy, pěkný stav. Obsah legendy Amazonie, Inkové, Irské legendy na území, Vikingové, mořské jeskyně, bílí Indiáni a další. Již kultovní knižní edice, fantastické a strašidelné ilustrace, které děti milují a poučné legendy si pamatují léta. Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. Tato kniha nám pootevře okénko k tajemstvím, které si lidstvo uchovává ve své paměti. Zavede nás do pochmurného amazonského pralesa, plného nebezpečí a kouzel, přiblíží nám skvosty incké mytologie, vydáme se v ní hledat nedostižné Eldorádo... Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit nebo znovu oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současně srovnává s historickými údaji. (mytologie)


400 Kč

Dramatická díla - Legendy - Trilogie o Simsonovi, Godiva, Armida

Dramatická díla - Legendy - Trilogie o Simsonovi, Godiva, Armida

Jaroslav Vrchlický
Nakladatel ani rok vydání neuveden, patrně kolem roku 1910, celokožená modra vazba se zlatou ražbou, výborný stav knihy.


150 Kč

zvolte stránku: - 1 - 2


Web: KD